mutlu çiftlerden öneriler, Şu anda bir ilişki içerisinde olabilirsiniz, ya da bir başkasına hazırlanıyor da olabilirsiniz, ya da bir önceki ilişkiniz pek iyi geçmemiştir ve ayrılmışsınızdır, bunun sebeplerini araştırıyor da olabilirsiniz. Ne olursanız olun, hangi durumda olursanız olun kesinlikle bir sonraki ilişkinizde daha mutlu olmak isteyeceksinizdir. Bunu başarmak için de yapmanız gereken bazı şeyler bulunuyor. Her ilişkinin detayları tabi ki farklıdır, ancak her ilişkiyi yola koymak adına işe yarar tüyolar da bulunuyor. Biz de bu yazımızda sizlere uzun yıllardır mutlu bir ilişki yaşayan çiftlerden öneriler sunduk. Uyguladığınız takdirde mutlaka işinize yarayacaktır.

Mutlu çiftlerin 1 numaralı kuralı aldığın kadar vermek.

Bu kuralı asla görmezden gelmemelisiniz. Mutlu bir ilişkide partnerinizden ne kadar çok şey alıyorsanız o kadar çok şey verebilmelisiniz. Bencil olmak ve hep kendi mutluluğunuzu düşünmek yerine partnerinize odaklanın. Siz onu mutlu ettikçe o da size karşı aynı şekilde davranacak.

Mutluluk için sorumluluk almanız gerekir.

Partnerinizin görevi sizi mutlu etmek değil. Mutluluğu kendiniz yaratmalısınız, bu nedenle partnerinizin omuzlarına sizi mutlu etme yükünü yıkmayın. Sağlıklı ilişkilerde her iki partner de her iki partner de birbirlerini mutlu etmeye çalışır ve davranışlarına dikkat eder. Çıkarlar üzerine kurulu bir ilişkiden uzak durmalısınız.

Partnerinizin iyi yönlerini takdir edin.

Onun olumlu özelliklerini vurguladığınızda ona karşı hissettiğiniz sevgi artacak. Böylece sevgilinizin kötü özelliklerini gözünüzde büyütmeyeceksiniz. Kimse mükemmel değildir ve siz de mükemmel değilsiniz. Partnerinizin olumlu yanlarını ortaya çıkardığınızda onun iyi özelliklerini daha fazla fark edeceksiniz.

Partnerinizin yalnız vakit geçirmesine izin verin.

Çiftler genellikle her şeyi birlikte yapmaktan hoşlansa da herkes kendi başına olmaktan hoşlanır. Partnerinize düşünceleriyle başbaşa kalmak için zaman tanıyın. Sevgilinizi ona gösterdiğiniz ilgiyle bunaltmadığınızdan emin olun.

Küçük problemleri büyütmek ve onlara fazla önem vermek ilişkinizi kötü etkiler.

Küçük problemlerin sizi olduğundan fazla rahatsız etmesine izin vermeyin. Bu önemsiz problemlere fazlaca yoğunlaşmak onlara önem kazandırmak ilişkide yapılan en yaygın hatalardan. Mutlu çiftler küçük problemleri büyütmeyerek , zamanla bu sorunları aşmasını biliyor.

Mutlu çiftlerin en belirgin özelliği her zaman ekip halinde hareket etmeleri.

Eğer ilişkinizde aşkı canlı tutmak istiyorsanız partnerinizle iyi bir ekip olmalı ve birlikte hareket etmeyi öğrenmelisiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için birlikte çalışmalısınız. Bu şekilde yalnız olmadığınızı ve sizin için her zaman en iyisini isteyen bir sevgiliniz olduğunu hissedeceksiniz.

Her zaman partnerinizin size karşı yaptığı romantik jestler için minnettar olduğunuzu ve onun değerini bildiğinizi gösterin.

Partnerinizin değerini bildiğinizi ve onun davranışlarının sizi gururlandırdığını sevgilinize açıkça belli edin. Sizin mutlu olduğunuzu hissettiğinde amaçladığı şeye ulaşmış ve ilişkinize daha fazla motive olmuş olacak.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler