seks terapistlerinin önerileri, Seksin genelde deneyimle birlikte zenginleştirilebilen, tecrübeyle kusursuz hale getirilen bir aktivite olduğu bilinir. Ancak böyle bir şey yok, tecrübeli olmadan da çok güzel bir zevk yaşayabilirsiniz. İsterseniz her şeyi akışına bırakın, isterseniz de bilgili kişilerden öneriler alın. Biz bu yazımızda sizlere seks terapistlerinin önerilerini aktardık. Vermiş olduğumuz önerilerin sizlere yarar sağlayacağı kesin. Ayrıca hem partnerinizi hem de sizi daha fazla tatmin edecek bir deneyim yaşayacaksınız. İşte seks terapistlerinin önerileri.

Seks mükemmel olmak zorunda değil ve mükemmel olmamalı!

Seks eğitmeni Psikolog Dr. Logan Levkoff, “Partnerlerimizin sihirli bir şekilde sekste ne istediğimizi hissetmesi gerektiğine yönelik bir inancımız var.” diyor. Yaygın olan “İyi bir seks asla tuhaf değildir ve insanlar ilginç bir şekilde vücudunuza nasıl dokunmaları gerektiğini bilebilir.” inancı tamamen yanlış.

Seks yalnızca flörtöz ve eğlenceli olmamalı, ayrıca idealleştirilmiş kalıplar içine de sokulmamalı. Dahası, sizi partnerinize yakınlaştıran şey, yaşadığınız o anlar. Hayatınızda yaşadığınız en kuvvetli orgazmı hatırlamayabilirsiniz ama kendinizi sekse kaptırdığınız bir anda yataktan nasıl düştüğünüzü hiçbir zaman unutmazsınız!

Eğer henüz keşfetmediyseniz biz size söyleyelim. Gerçek seks hayatlarında çiftler, dizilerde ve filmlerde gördüğünüz “Şu anda hemen sana sahip olmalıyım!” bakışlı seks sahnelerini yaşamazlar.

Böyle senaryoları izlemeye bayılmıyor değiliz fakat Seks Terapisti Brandy Engler’a göre kendini bu tarz yoğun tutkulu bir cinsel hayatın beklediğini zanneden kadınlar daha sonra büyük hayal kırıklığına uğruyor.

Bir saniyede gelişen tutkulu bir seksin hayalini kuran kadınlar bunu gerçekleştirecek tek kişinin kendileri olduğunu fark edemiyor. Eğer partnerinize dokunmak istiyorsanız tıpkı hayalini kurduğunuz gibi ona yaklaşabilirsiniz.

Seks terapisti Engler ise, etrafta hiç kimsenin sürekli olarak tutku bombası gibi dolaşmadığını söylüyor. İlişkinizde tutkuyu yaratmak için duygularınızı seks hayatınıza dahil etmelisiniz.

Muhteşem bir seks deneyimlemek için çok deneyimli olmanıza gerek yok.

Sekste ne kadar iyi bir partner olduğunuzun kaç kişiyle birlikte olduğunuzla ve kaç defa seks yaptığınızla bir ilgisi yok.

Seks terapisti Levkoff, “Sekste ilerleme kaydetme gibi bir şeyin olmadığını söylüyor. Önemli olan o anda yaşadığınız deneyime nasıl yaklaştığınız” diyor.

Sekste yeterince iyi olup olmadığınız konusunda endişelenmeyi bırakmalısınız!

Birçok kadın mastürbasyon yapıyor ve Seks Uzmanı Debby Herbernick’e göre bu konu bazı kadınların yetiştirilme tarzındaki gibi tabu olmamalı.

Masturbasyon yaparak vücudunuzu daha iyi tanıyacak ve sekste ne istediğinizi keşfedeceksiniz.

Eğer kendinizi cinsel organınızın görünüşü hakkında kötü hissediyorsanız her kadının cinsel organının farklı göründüğünü ve partnerinizin sizi ne kadar arzuladığını hatırlayın.

Seks Uzmanı Herbernick, yaptıkları bir araştırmada erkeklere ve kadınlara partnerlerinin genital bölgeleri hakkında ne düşündüklerini sorduklarını ve aldıkları cevaplarda vajinanın büyük ya da küçük dudaklı olmasının bir fark yaratmadığını fark ettiklerini söylüyor.

Tüm çiftler partnerlerinin genital bölgesini şekli nasıl olursa olsun beğeniyor ve arzuluyor.

“Normal vajina” ya da “Normal vulva” olmadığını anlamalısınız ama tüm cinsel organlar kendiler

Seks sırasında ağrı ve acı hissetmek oldukça yaygın görülen bir durum.

Fakat kendinizi kötü hissettiğinizde bunu partnerinize söylememenin bir faydası yok. Eğer partnerinize canınızın acıdığını söylemezseniz seksten zevk almamaya devam edeceksiniz.

Kayganlaştırıcı kullanmak ya da daha nazik bir şekilde sekse yaklaşmak daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Eğer seks sırasında düzenli olarak ağrı hissediyorsanız mutlaka bir jinekoloğa danışmalısınız.

Erkekler bir seks terapistine danıştıklarında partnerlerinin vücudunun çirkin olduğundan ya da fazla kilolarından bahsetmiyor.

Seks Terapisti ve Psikolog Dr. Engler, erkeklerin kadınların sekste açık olmadığından şikayet ettiğini söylüyor!

Dr. Engler, kadınların neden dokunulmaktan hoşlanmadığını sorgulayan danışanlarla karşılaştığını söylüyor. Erkekler kadınların seksteki kapalılığından şikayet ediyor. Erkeklerin asıl peşinde oldukları şey sekste çılgın deneyimler yaşamak değil.

Erkeklerin tek istediği, hem kendi isteklerini hem de partnerlerinin isteklerini tatmin etmek ve bunu yaparken seks konusunda esnek düşünebilmek.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler