Hamilelik, öncesi, devamı ve sonrasında kadınların kendilerine en çok dikkat etmesi gereken dönem. Hem annenin hem de çocuğun sağlığı bu noktalarda şekilleniyor ve düzgün kontroller yapılmadığı zaman kalıcı rahatsızlıkların ortaya çıkması işten bile değil. Bu yüzden çok dikkat edilmesi gerekiyor.

Sizlere hamileliğin ilk aşaması olan hamilelik öncesinde sağlığınıza dikkat etmeniz için yapmanız gerekenleri uzman görüşlerinden derleyerek veriyoruz. Okumanızda fayda var.

*  İlk yapmanız gereken sağlık durumunuzun hamileliğe elverişi olmadığını belirlemek. Metabolik hastalıklar, kalp damar rahatsızlıkları, solunum sistemi rahatsızlıkları, şeker ve hipertansiyon gibi unsurlar hamileliği direk etkiler. Bu hastalıkların kontrolünü mutlaka yaptırmanız gerekiyor.

* Kalıtımsal rahatsızlığınız var mı yok mu mutlaka tespit ettirin. Buna partnerinizi de dahil edin. Zira erkekten de size buluşabilecek genetik rahatsızlıklar olabilir.

* Kullandığınız ilaçların hamilelikte sorun yaşatma ihtimalini mutlaka göz önünde bulundurun.

* Beslenmenize eskisinden daha fazla dikkat etmelisiniz. Hormonlu ve karbonhidratı bol yiyeceklerden mutlaka kaçınmalısınız. Yiyecek ve içecekleri en doğal halleriyle tüketmeye özen göstermelisiniz.

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexus



Facebook Paylaş

Etiketler