Grip mevsim değişikleri yaşanırken yaşlı, çocuk, genç herkesi etkileyebileceği gibi hamileleri de etkisi altına alan bir rahatsızlıktır. Diğer yaş gruplarına göre hamilelik de yaşanılan grip süresince, tedavilerde kısıtlı olmaktadır.

Hamilelik Süresinde Grip Aşısı Yapılmalı Mı?

Hamilelik süresi boyunca bağışıklık sisteminde ki değişiklikler, kalbin çalışma hızı, oksijen tüketimi gibi bazı vücut reaksiyonları değişkenlik göstermektedir. Yaşanılan grip rahatsızlığı ile de bu değişkenlikler ile anne adaylarının hamileliklerinin 2. veya 3. aylarında grip aşısı olmaları zararlı değildir. Grip aşısının içerisinde bulunan canlı virüslerin anne adayına karşı bir zararı bulunmamaktadır.

Gribe Karşı Evde Uygulanabilecek Tedavi Yöntemi

Hamilelikte grip yaşanılabilecek bir durumdur. Anne adayının ev ortamında C vitamini ve bitki çayları tüketmesi doğru olacaktır. Bununla birlikte grip olan kişilerden kaçınmalıdır. El temizliğine dikkat edilirken, ev içerisinde kullanılan eşyaların da temiz olmasına önem verilmelidir. Anne adayı olmaya hazırlanan hamile bir kadın, grip ile karşılaştığı zaman zencefil, kuşburnu gibi bitkisel çayları tüketerek kendisine bağışıklık kazandırmalıdır.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler