Hamilelik sırasında yapılan seyahatler anne adaylarını olumsuz etkilememektedir. Seyahat gerçekleştiren anne adayı için uçak seyahati de güvenli bir yolculuk olmaktadır.

Hamilelik de Uçak Seyahati Doğru Mu?

Mesafeye göre kısa süreli ya da uzun süreli yolculuklar için günümüzde her uçak ta kabin basıncı bulunmaktadır. Bu kişilerin yasabileceği rahatsızlıklar için sağlıklı bir yolculuk yapmaları adına güvenlidir. Bununla birlikte gebelikte uçuş seyahati güvenli olmaktadır. Fakat belirli haftadan sonra hamilelerde rahatsızlık artabileceği için uçuşlarda doktor raporu ile ya da havayolunun önlemi ile uçuş yapılmaktadır. Uçak seyahati diğer seyahat türlerine göre daha riskli olabileceği gibi güvenlik önlemlerinin de daha fazla olduğu seyahattir.

Kaçıncı Haftadan Sonrasında Yolculuk Yapılmamaktadır?

Hamilelik aylarının 36.haftasına kadar olan süreç için anne adayları uçakla yolculuk yapabilmektedirler. Fakat 36.haftanın daha ilerisinde bir hamilik süresi geçiriliyorsa havayolu şirketleri bu konuda anne adaylarının uçuşlarını kabul etmemektedirler. Bunun sebebi ise 36.haftadan sonra hamilelerin oluşabilecek problemleri ya da rahatsızlıklarında havayolları riske girmemek adına önlem almışlardır.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler