Hamilelik sırasında yaşanılan rahatsızlıkların en büyüğü için mide bulantısı demek doğru olacaktır. Bulantı artarak anne adayında mide yanmasına dönüşmektedir.

Hamilelikte Mide Yanması Nasıl Oluşur?

Hamilelik döneminde görülen değişiklerin en çok belirtisi hormonsal olarak görülmektedir. Hamilelikte ki hormonların değişmesiyle sindirim de de problemler yaşanmaktadır. Anne adayı tükettiği besinleri bu sebeple sindirmekte sorun yaşayıp mide bulantısı ile karşılaşmaktadır. Bu ilerleyen süreçte hamilelikte mide yanması rahatsızlığını beraberinde getirmektedir. Son aylar da yaşanılan mide yanması ise bebeğin büyüyüp mideyi sıkılaştırması sonucuyla oluşmaktadır.

Mide Yanması Hamilelikte Nasıl Tedavi Edilir?

Mide yanması problemi yaşayan anne adayları bu süreçte bol yürüyüş ve sıvı tüketimine dikkat etmeleri gerekmektedir. Öğünleri artırıp daha az yemek tüketmelilerdir. Hamilelikte yaşanılan mide yanması ile anne adayı vücut duruşuna da özen göstermelidir. Midenin kabul etmediği ve anneyi daha çok rahatsız eden besinlerden uzak durulmalıdır. Hamilelikte yaşanılan mide yanmasının bebek için zararlı bir durum değildir. Aksine sindirilemeyen besinler bebeğin beslenmesi için sağlıklı olmaktadır.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler