Akşam gelecek ‘önemli’ kategorisindeki konuklarınız için maalesef fazla vaktiniz kalmadı. Sofrayı görsel şölene dönüştürmeniz de imkansız. Dışarıdan yemek söylemek? Hiç sanmıyoruz. Tamam, telaşa gerek yok. Fırında patates tarifimiz sizin yardımınız için hazır.

Kadınların fırında patates yemeğiyle olan dostluğunun en büyük sebebi, fırında yapılan yemekler içinde hem zaman olarak hem de görsellik olarak elverişli olması. Lezzetini zaten söylemeye gerek yok. Peki fırında patatesi nasıl yapabiliriz hemen bir göz atalım.

Öncelikle ihtiyacımız olan şey 8 adet patates. Açlık ve konuk sayısı durumuna göre bu sayıyı artırabilir veya azaltabilirsiniz. Yarım çay bardağı sıvı yağ, tuz, karabiber diğer malzemelerimiz. Diğer baharatları kullanmak size kalmış.

Kabuklarını soyduğunuz ve halka halinde dilimlediğiniz patatesleri baharat ve yağla karıştırın. Daha sonra altı yağlı kağıt ile kaplanmış tepsiye patateslerinizi teker teker dizin. Üzerini de alüminyum folyo ile kapatın. Fırında patateslerinizi 220 derecelik fırında 30 dakika pişirmeniz yeterli. İsteğe göre patateslerin üzerine domates, biber, pul biber ve kekik de ekleyebilirsiniz.

Gördünüz mü? Çok kolay.

 

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler