Elma İçeren Detoks Suları

28 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 8.111 kez okundu.

Yeme bozukluğu, hormonal hastalıklar, gün içinde hareket etmeme sonucunda kilo alımı kaçınılmaz olmaktadır. Kilo vermek için birçok insan diyet listeleri uygular ve çeşitli egzersizler yapar. Fakat bunların yanı sıra kilo verme sürecini hızlandırmak için detoks suları da tüketilmektedir. Detoks içeceği, vücuttaki zararlı toksinleri atarak vücudun temizlenmesine ve arınmasına yardımcı olur. Ayrıca içeriğinde yer alan besinlere göre yağ yakma özelliği de vardır. Evde çeşitli malzemeler ile detoks suları hazırlamak mümkündür. Detoks içeceklerinde en çok kullanılan meyvelerden biri elmadır. Elma güçlü bir antioksidandır ve yağ yakımında oldukça etkilidir. Ayrıca uzun süre tokluk hissi verebilmektedir.

Elma ve Tarçın Uyumu

Günümüzde en çok tüketilen detoks suyu tariflerinden biri elma- tarçın suyudur. 1 adet yeşil elma dilimlenerek su içine atılır. Suyun içine birkaç adet çubuk tarçın da eklenir. Çubuk tarçın, metabolizmanın çalışmasını hızlandırır, kan şekerini düzenler. Bu sayede kişiler tatlı ihtiyacı hissetmez. Geceden 1 litre su içine elma ve tarçın atılır. Sabah su tüketilmeye başlanır. Bu detoksun herhangi bir süresi yoktur. Kişiler her gün bu suyu taze olarak hazırlamalıdır.

Kiraz Sapı İle Elma Detoksu

Kiraz sapı, antioksidandır ve ödem atma konusunda oldukça etkilidir. 10 adet kiraz sapı, 1 adet dilimlenmiş elma, yarım limon suyu, 10 dal maydanoz 1 litre suyun içine atılır. Karışım 1 gece bekletilir ve gün içinde tüketilir.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git