Sabah Aç Karnına Su İçmek Zayıflatıyor

26 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 8.938 kez okundu.

İnsan vücudu ağırlıklı olarak sudan oluşmaktadır. Sağlığımızın korunması ve vücuda zarar verebilecek birçok hastalığın önlenmesi için su içmek gereklidir. Her gün bol bol su içmek vücut için çok faydalıdır. 1 ile 4 bardak arası aç karnına içilen su sayesinde, bu faydalardan daha çok yararlanılabilir.

Kahvaltıdan önce 1 veya 2 bardak su içmek toksinlerden kurtulmanın ve vücudun ihtiyaç duymadığı maddelerin atılımını sağlamak için oldukça faydalıdır. Bu sayede her günün başlangıcında içilen su, metabolizmayı hızlandırır ve hastalıklardan korunmamıza da yardımcı olur.

Aç Karnına Su İçmenin Faydaları

Vücut gece boyunca hücreleri tamir etmek ve kendini yenilemek için çalışır. Sabahları aç karnına içilen su, vücutta bulunan atık maddelerin idrar yoluyla atılmasını sağlar. Tütün, alkol, kötü beslenme ve kirlilik sonucunda vücuda giren zararlı maddelerin etkisini azaltmaya da yardımcı olur.

Cildin en sadık dostlarından biri ola su, cilt sağlığı için de oldukça faydalıdır. Aç karnına içilen 2-3 bardak su, kilo vermeye yardımcı olur. Vücuttaki toksinleri atmak, kalori ve yağ yakımına da yardımcı olur. Ayrıca açlık hissini bastırarak, fazla yemek yemenin önüne geçer.

Aç karnına içilen bir bardak su, bağırsak hareketlerini canlandırarak, kabızlığı önlemeye yardım eder. Gastrit ve benzeri sorunlar yaşayan kişiler için su, en yardımcılardan biri olabilir. Aç karnına en az 3 bardak su içmek, midedeki asit düzeyini düşürür ve gastrite neden olan krampları da hafifletir.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git