Öncelikle;
Hazırlanışı:
Soğumaları için serbet ev kremayı hazırlamalıyız.: Peşinden Şerbet için su ve şekeri bir tencereye alıp kaynatın. 6-7 dk sonra limon suyunu ekleyin. Biraz daha kaynatıp ocağın altını kapatın. Krema için tüm malzemeleri bir tencereye alıp karştırarak muhallebi kıvamına gelene kadar pişirin ve soğumaya bırakın. Bu sırada üzerinin kabuk bağlamaması için üzerine şeker serpebilirsiniz.

Yumurta ve şekeri kek için krema kıvamına gelene kadar iyice karıştırıp çırpın..
Ardından yağı ve yoğurdu ilave edip karıştırmaya devam edin. Peşinden de İrmiği eklemelisiniz.
Kabartma tozu ve un eleyerek karışıma devam edin..Sonrasında hamuru yaglanmıs bır kaba dokunuz ve 150 derecede , fırında pisirn. Pişirme bıttıkten sonra fırından cıkarınca sıcak tatlıya soğuyan şerbeti dökün.

Tatlı şerbetini çektikten sonra fazla geniş olmayan bir bardağın ağız kısmını tatlıya koyarak yuvarlak şekilde kesin. (Bardağı kalıp gibi kullanarak kesmeyi denedim ama tatlı dağıldı) Bu yuvarlak dilimleri bir servis tabağına alın. Tatlının kalan kısımlarını bir araya toplayın. Üzerine kakaoyu ilave edip karıştırın. Sonra bu karışımı tatlıların üzerine paylaştırın. Soğuyan kremayı şanti torbası ile tatlıların üzerine sıkın (eğer tamamen soğumadı ise kıvamı koyu olmadığından tatlıların üzerinden akabilir) ve üzerine bir adet vişne koyun.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler