Özellikle hasta olduğumuz zamanlarda en sık başvurduğumuz yöntemlerden birisi Kuşburnu çayı içmek oluyor. Uzmanlar da bu yöntemin doğruluğunu ispatlıyor. Demek ki doğru yoldayız.

Ayrıca kuşburnu çayı bizleri sadece soğuk algınlığından korumuyor. Sindirimden kemiklerin korunmasına kadar vücudun birçok yerine faydası var.

* Kuşburnu çayının kemikler üzerindeki olumlu etkisi de bir hayli fazla. Kireçlenme, romatizma, kemik kırılmaları, raşitizm gibi rahatsızlıklara kuşburnu çayının iyi geldiği uzmanlar tarafından ispatlandı.

* Bulaşıcı hastalıklar, kuşburnu çayının faydalarıyla ilgili en çok karşımıza çıkan rahatsızlık. İçinde barındırdığı yoğun C vitamini vücudu dinç tutuyor. Bunun dışında yorgun vücutların canlanmasında da içinde bulunduğu vitaminlerin etkisi var.

* Bağırsak sebepli hastalıklar, ishalin önüne geçilmesi, kabızlık, safra kesesi ve daha birçok sindirime bağlı hastalıklara kuşburnunun faydası dokunduğunu biliyoruz. Bunun en büyük sebebi de parazit oluşan bölgede bu parazitlerin temizlenmesine önemli rol oynaması.

* Kuşburnunun mucizevi faydalarından biri de kan hastalıkları üzerinde  görülüyor. Kanı inceltmeye yarıyor, kan dolaşımını hızlandırıyor ve kanda bulunan toksinlerin dışarı atılmasına katkı sağlıyor.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler