İlişkim Kötü Ne Yapacağım?

30 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 6.744 kez okundu.

İlişkim Kötü Ne Yapacağım?

İlişkiler inişli çıkışlıdır. Bazı ilişkiler kısa sürede bozulur ve ayrılık kaçınılmazdır. Birbirini yeterince tanımadan bir yola girenlerin ilişkisi hızlı başlar ve hızlı biter. Bunun yanında birbirine karşı hisleri yoğun olan ama uzun süreli ilişki yaşayanların kopma noktasına geldiği gözleniyor. Ciddi bir yola girip de flört dönemini uzatanların ilişkileri de çabuk yıpranabiliyor. Uzmanlar flört döneminin uzamasının evlilikten çaldığını söylüyor.

Kötü Giden İlişkiye Yön Vermek

  • Kötü giden ilişkilerin en önemli sebebi iletişimsizliktir. Anlaşmazlıklar başladığında bir sürü sebep sıralanır. Ancak çiftler dinlendiğinde aslında birbirlerini yeteri kadar dinlemedikleri ve anlamadıkları gözlenir.
  • İlişkilerde empati kuramamak ve hep kendi açısından bakma eğilimi de ilişkiyi yıpratıyor. Bazı durumlar vardır ki her iki taraf da haklıdır. Ancak olaylara karşısındakinin gözüyle bakamayanlar hep bir suçlu arar ve o suçlu kesinlikle kendileri değildir.
  • İlişkileri yıpratan diğer bir etken de monotonluktur. Kendine ait sosyal bir hayatı olmayan bütün hayatını sevgilisi ya da eşiyle yapışık yaşayan kişiler bir süre sonra kendilerine yetememeye sonrasında da eşlerine karşı kendilerini eksik hissetmeye başlarlar. Bu sorunları yaşamamak için hem birlikte iyi vakit geçirtecek aktiviteler yapmak hem de kendi özel alanını belirleyip ona göre yaşamak gerekir.
  • Tartışmalardan olabildiğince kaçınmak gerekiyor. Tartışma sırasında söylenen ağır sözler kişileri yaralıyor. Üzerinden uzun zaman geçse de kişinin hafızasından silinmiyor. Ayrıca bu konuda bir anlaşma da yapılabilir. Çiftler birbirine biri sinirliyken öbürünün ne olursa olsun susması konusunda bir anlaşma yapabilir. Bu anlaşmaya göre kişi bir sorumluluk alır ve kavgaları önleyebilirler.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git