Gece uyuyamıyorsanız bilin ki bu gündüz yaşadığınız olaylardan ve programınızdan kaynaklanıyordur. Yani havanın boğucu ya da sıcak olması uykuyu etkilemez. Ve eğer gece yeterli süre boyunca uyumaz isek önümüzde kötü bir gün bizi bekliyor demektir. Bu nedenle önlemlerimizi artık alabiliriz, tumkadinlar.com sayesinde. Şimdi her detaya tek tek bakacağız; bakacağız ki rahat uyuyabilelim.

Yatağınızı seçerken özen göstermelisiniz. Yatak ne çok sert ne de çok yumuşak olmalı. Aksi takdirde çok büyük bel ağrılarıyla uğraşabilirsiniz. Yatak problemini çözdükten sonra da yatak odası içeriğine gelelim. Yatak odasında kesinlikle televizon ya da bilgisayar bulunmamalı. Hem radyasyon yayarlar hem de uykunuzu kaçırırlar.

Yatmadan en az bir saat önce yemek yiyin. Yatmadan önce yenilen yemekler yatakta midenize rahatsızlık verir ve sindirimi engeller. Şişmiş karınla da uyuyamazsınız çünkü midenin görevini yerine getirmesi gereklidir. Yatmadan önce gazlı içecekler de içmeyelim mümkünse. Kola ve bu tarz gazlı içecekler bu konuda baş düşmanınızdır.

Yataktayken ruhunuzu hafifletici müzikler size oldukça iyi gelecek, sinirlerinizin gevşemesini sağlayacaktır. Yani yatarken bazı müzikler iyi gelir, özellikle klasik ve sanat müziği.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler