Göz makyajı yaparken en ihtiyaç duyduğumuz malzeme olan far paletini kullanmada zorluk çeken bazı bayanlar var aramızda. Bazıları da ne zaman hangi renk tonlarını kullanacağını bilmez. Şimdi bunların hepsine bir göz atacağız.

Öncelikle, göz makyajı bayanlar için en önemli makyajdır. Karşınızdaki erkeği etkileyebileceğiniz en önemli nokta gözlerdir. İyi makyaj yapılmış, güzel gözlere hiçbir erkek karşı gelemez. Göz makyajına başlamadan önce göz kapağınız ile kaş kemiği arasını açık renklerle, hafifçe boyamalıyız.

Genellikle göz makyajımızı üç adımdan oluşturmalıyız; yani üç renkten. En uca koyu renkleri makyaj etmeliyiz. Bu koyu rengi giderek açacağız. İlk koyu tonlar için siyah ve kahverengi arası her zaman en iyileridir. Koyu renklerden sonra orta renklere geldiğimizde ise siyahın devamını krem rengiyle yapabiliriz. İyi bir ikili olacaktır. Geldik en sona aşama, en açık renk bölümüne. Burası için de sadece ve sadece beyaz ve bej rengini kullanıyoruz. Hangi renk olursa olsun bu renklerle çok iyi bir uyum sağlayacaklardır.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler