Saç Dökülmesini Engelleyici  5 Değerli  Tavsiye Nedir?

28 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 2.826 kez okundu.

Saç Dökülmesini Engelleyici  5 Değerli  Tavsiye Nedir?

1)İyice demlenen alma parçaları ve kremsi Hindistan cevizi yağıyla yapılan Alma yağı; saç uzaması; kuru, kaşınan saç derisini iyileştirmekte en çok bilinen metottur. Limon suyu ile Alma yağı karıştırıldıktan sonra saç derisini ovarak tatbik edilir. Saça bir bone takılarak, bu karışımın saç diplerine tesir etmesini sağlamak amacıyla sabaha kadar bırakılır. Ertesi gün sabah şampuan ile temizledikten sonra soğuk su ile durulanır. Haftada bir kez yapılır. Sonunda saçın, daha çabuk uzadığı,güçlendiği fark edilecektir.

2) Güçsüz, çabuk kırılan saçlara, sağlığını kazandırmak için baharatçıdan kokulu sardunya yaprakları alınır. On beş – otuz dakika kaynamış suya bırakılır ve su beyazlaşınca bir kaba süzdürülür. Haftada iki kez, saç şampuanlandıktan sonra arındırmak için de bu su kullanılır.

3)Kan dolaşımını çabuklaştırmak ve saç köklerini güçlendirmek maksadıyla zeytinyağı yahut Hindistan cevizi yağı ile saç derisi ovulur. Saçı duruladıktan sonra ılık suyla saç derisini ovmak; saç kaybını önleyip saçı daha çabuk uzatır.

4) Yonca suyu, senelerden beri saç köklerini güçlendirmek de, saç kaybını önlemek de ve yeni saç tellerinin kuvvetlenmesinde etkilidir.

5) 10) Hindistancevizi sütü; kuvvetlendirici, canlılık kazandırıcı bir ilâçtır. Taze veya konserve Hindistan cevizi sütü ile ya saç derisi ovulur ya da gece saç derisinde bırakılır. Bir müddet sonra saçlar; yumuşak ve parlak olacaktır.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git