Yeşil çay, birçok sağlık probleminde başvurulan doğal yollardan biri olduğu gibi aynı zamanda saç dökülmesi tedavisinde de etkili rol oynar. Dökülmenin önlenmesine yardım eder. Bir diğer tedavi yöntemlerini uygularken yeşil çay içerek dökülmenin azalması hızlandırılabilir.

Saçların bakımı için kullanılan Hindistan cevizi yağı ile saçları beslerken, Hindistan cevizi sütü de saç diplerine masaj yaparak uygulanır. Böylece saç kökleri güçlenir ve dökülme ortadan kaldırılabilir.

Saçlara kullanılan bu bitki yağlarının yanı sıra kişinin tükettiği yiyecekler en önemli faktördür. Saç dökülmesi problemi yaşayan kişiler kullandıkları şeker ve un içeren besinleri tüketmemeli ve mümkünse şeker kullanımını bırakmalıdır. Meyve, sebze, süt, soya ve balık tüketimi kâfi miktarda arttırılmalıdır. Böylece vücuttaki vitamin eksikliği giderilerek saç dökülmesi problemi yok edilir.

Saç dökülmesinde kullanılan başlıca bitkisel tedavi yöntemleri bu şekilde sıralanabilir. Uzmanlar kişilerin herhangi bir bitkisel yönteme başvurmadan önce aşırı dökülme durumunda ilk olarak bir doktora görünmelerini söylemektedir. Büyük bir sağlık problemine rastlanmadığı sürece herkes tarafından rahatlıkla kullanılabildiği öne sürülmektedir.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler