Kaprisli ve Hırslı Bir Eşe Nasıl Davranılmalı?

22 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 5.040 kez okundu.

Eşiniz kaprisli ve üstelik de hırslıysa biraz zor bir kişilik yapısına sahip olduğu söylenebilir. Uzmanlar tarafından bu tarz sorunlu iletişim şekillerine sahip olan insanlar “Zor” olarak değerlendiriliyorlar. İnsanları değiştirmek zordur hatta bu uğraş oldukça yıpratıcıdır ancak davranışlarında bazı olumlu düzelmeler yaratmak da mümkündür.

Zor Bir Eşle Başa Çıkmak

İletişimi zorlayıcı olan bir eşiniz varsa evliliğinizin ve huzurunuzun korunması için yapabileceğiniz bazı şeyler olabilir. Zorlayıcı davranışlarda bulunan insanların başında kapris yapanlar ve hırslılar gelmektedir.

Eğer saldırgan, hırslı ve kaprisli bir eşiniz varsa ona karşı sakin kalmaya çalışmanızda yarar vardır. Öncelikle kendinizi mutlaka net ama sakin olarak ifade edin. Eşinizin agresifliğine onun tarzıyla cevap vermeniz onu muhtemelen daha çok kışkırtacaktır. Bu tarzda davranışları olan kişilere karşı kendinizden emin olmanız önem taşır.

Eşiniz eğer açıkça değil ama alttan alta size sataşıyorsa işi şakaya vurabilirsiniz. Geri çekilmek onun sizin üzerinize daha fazla gelmesine neden olabilir.

Uzmanlar, evlilikte iletişimin kopmaması konusunda uyarıyorlar. Tartışmaları alevlendirmeden ama sorunların da üzerini örtmeden konuşabilmek olumsuzluğu biraz olsun azaltacaktır. Hırslı ve kaprisli bir eş zaman zaman çileden çıkartsa da problemler iletişimle çözülebilir eğer çift kendi çabasıyla sorunu çözemiyorsa bir uzman desteği sağlanmalıdır.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git