Kaç Kilo Olduğunuz Karakterinizi Ele Veriyor!

24 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 5.369 kez okundu.

Kaç kilo olduğunuzun sizin karakterinizi ele veren bir unsur olduğunu biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalara göre genel olarak kilo ve insan karakterleri arasında bir bağlantı olduğu ortaya çıkartılmış. Hangi karakter yapısının nasıl bir kiloya sahip olduğunu merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Kilonuzun Sizin Hakkında Söyledikleri!

Kilolar ve karakterler arasındaki bağlantıya göre aşırı kilolu insanların duygusal açıdan pek dengeli olmayan ve içlerinden geldiği gibi davranan insanlar olduğu belirtiliyor. Rekabetçi bir yanları da mevcut!

İçinden geldiği gibi davranan insanların kiloya yatkınlığının daha fazla olması ise onların disiplin ve kararlılık konusunda biraz daha zaaflı olabilmesi! Bu nedenle diyetlerini bozabilirler, sporlarını erteleyebilirler ya da duygusal gelgitleri nedeniyle yemeğe sarılabilirler.

Rekabetçi insanların stresi yüksektir ve bu da kortizol seviyesini arttırmaktadır. Bu durumun kilo aldıran bir etkisi vardır.

Depresif insanlar da kiloya meyillidir. Dürtüsel davranışları fazladır ve duygusal açlıklarını yemekle doyurabilirler.

Özenli ve disiplinli kişilerin ise genel itibariyle zayıf insanlar oldukları gözlenmiş. Bu insanlar hayatlarının birçok alanında olduğu gibi yemek yeme ve spor yapma konusunda da dikkatliler! Dürtüsel davranışlarını kontrol altına alabiliyorlar ve öz denetimleri oldukça yüksek; bu nedenle de kilo sorunuyla karşılaşmıyorlar.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git