Zayıflamak İçin 1 Günlük Diyet

30 Mayıs 2020 tarihinde eklendi, 242 kez okundu.

Yazın gelmesine sayılı günler kala bayanların büyük çoğunluğunun kilo verme ve yaza daha formda girme telaşı da başlamış bulunuyor. Birçok insan bu sebeple daha kolay ve daha hızlı kilo verme yollarını arıyor.

Şok Diyetler Nedir?

Zayıflamak için 1 günlük diyet yapmak ve hızlı kilo vermek için en uygun diyetler şok diyetlerdir. Adından da anlaşılacağı gibi vücudu gün içerisinde aç bırakarak şok etkisi yaratmak olan bu diyetlerin ortak özelliği yüksek oranda kalori alımını engelleyerek hızlı bir şekilde kilo vermeyi sağlamaktır. Şok diyette gün içerisinde 500 ila 1000 kalori arasında değerle beslenen vücutta metabolizma direnç gösteremeden zayıflamaya geçiyor. Genellikle 1 günlük, 3 günlük ve 5 günlük olarak uygulanan bu diyetler uzun vadeli yapılmamaktadır.

Hızla Zayıflatan Şok Diyeti

Zayıflamak için 1 günlük diyet yapmak isteyenler sabah aç karnına bir bardak limonlu ılık su içerek metabolizmalarını hızlandırmalıdırlar. Sabah kahvaltıda 2 adet haşlanmış yumurta, 1 kase bol yeşillik, 2 dilim beyaz peynir ve 1 bardak yeşil çay tüketilmelidir. Öğle yemeğinde 1 kase çorba, 1 kase salata ve yarım kase yoğurt tüketilirken akşam yemeğinde ise 1 kase çorba ve bol yeşillikli salata ile gün tamamlanmalıdır. Şok diyetler hızlı ve çabuk kilo verdirirken bu diyetlerin uzun süre uygulanması bazı hastalıklara sebep olabilmektedir.
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git