Son günlerde televizyonlarda çıkan onca reklam..İnternette her yerde zayıflamak için satışa sunulan haplar…

Bayanlar çabuk zayıflayabilmek ve kilolarından bir an önce kurtulabilmek için hemen zayıflama haplarına başvuruyorlar. Sonuç alanlar var mı? Evet var. Ama Sağlık Bakanlığı yada Tarım Bakanlığından onaylı olanlar ancak gerçek etkiyi sağlayabiliyor.

Akıllara gelen ilk soru ise şu oluyor. Kısa bir sürede zayıflamayı sağlayan haplar acaba zararlı mıdır? Bu sorunun cevabını kullandığınız ilacın adı ve türü ile vücut özelliklerinizin yapısını görerek ancak bir diyet uzmanı doktor cevaplayabilir. Muayene olmadan yada uzman doktorların tavsiyesi olmadan neden bir ilaç kullanır ki insan. Tamam zayıflatmış olabilir kullananları. Yada kesin çözüm vereceği garantidir ve çözüm olmadığı taktirde paranız geri verileceği iddiaları vardır.

Peki sağlığınızı kimse geri verebilir mi? Bugün ilacı kullanırsınız ve 1 yıl gibi kısa bir sürede feet bir vücuda sahip olursunuz. Peki 5 yıl sonra 10 yıl sonra bu ilaçların sağlığınızı etkilemeyeceği garantisini verebilirler mi?

Yukarıdaki yazımızı ve anlatmaya çalıştıklarımızı tekrar okuyunuz. Uzman bir diyetisyene gitmeden komşu tavsiyesi ile hiç görmediğiniz bilmediğiniz bir yerden aldığınız zayıflama ilaçları geleceğinizin kötü günleri olabilir. Uzmanlar tarafından önerilmiş doğal yöntemler varken yada tedaviler bulunurken sadece bir kaç kilodan kurtulmak için yapılan bu yanlış niye.

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler