2012 yılının merakla beklenen günlerin bir tanesi 14 Şubat yani Sevgililer günü heyecanla bekleniyor. Başlıkta 14 şubatta neler giyilebileceğinden bahsettik ama önce sizlere sevgililer gününün nereden geldiğinden bahsedelim. Özellikle erkekler için yazıyoruz bu başlık yazısını çünkü partnerinizi mutlu edebilecek bir anlamı olabilir 14 Şubat’ın.

14 ŞUBAT HİKAYESİ VE ANLAMI

Valentine isminde Katolik bir din adamı vardır. Bu din adamı oldukça çok sevilir ve onun adına bayram olarak 14 şubat günü itaf edilir. Bu yüzden bu güne Aziz Valentine günü derler. Sevgililer anlamı da Valentine’den gelir. Eğer yabancı kökenli bir tanıdığınız Valentine’nin anlamını sorarsanız size Hoşa Gidilen Kişi ya Sevgili olarak cevap verilecektir.

Bu güzel günün günümüze kadar taşınmasına sebep olan kişi ise Amerika’lı Esther Howland’dır. İlk sevgililer günü kartını sevdiği kişiye göndermiştir. Ve daha sonra bu olay dilden dile kökenden kökene dolaşarak neredeyse bütün dünyayı sarmıştır.

Bu güzel bilgiyi verdikten sonra bayanlar sıra size geldi. 14 Şubat’ta 2012 yılının modasına uygun ne giyebilirsiniz?

14 Şubat’ta sevgiliniz yada eşiniz sizi asla unutmayacaktır tabi buna karşılık sizde ona güzel görünmek istersiniz. Öncelikle şunu unutmamanız gerekir. İsterseniz hiç bir elbise denemeyin eşiniz yada sevgiliniz olan kişi sevgisi sayesinde sizi gözünde bir melek gibi görecektir. Ama yine de biraz hoş eklentilerin olmasını istersiniz üstünüzde.

**2012 yılının en moda renkleri pastel renkler. Eskilerin esintisi var bu renklerde aynı zamanda bugünün göstergesi. Bu tarz renkte çiçek modelli kapalı yakalı elbiseleri tercih edebilirsiniz.

**2012 yılının bir diğer modası uzun etekler. Üst kısımda hangi renk olursa olsun kendilerini tamamlarlar. Ve onlara gidecek en güzel aksesuar ise belinize takacağınız tek renk hoş bir kemer.

**Farklı desenlerde hazırlanmış karmaşık gibi görünen ama erkeklerin çok hoşuna giden renkli elbiselerde bu yılın modaları arasında.

**Eğer çok romantik bir bayansanız Peter Pan yakalı 95’li yıllarda çekilmiş yabancı filmlerdeki bayanları anımsatan elbiseler giyebilirsiniz.

**Son olarak verebileceğimiz bir tavsiye daha. Mini kumaş etek üzerine giydirilmiş dantel örmeli kazaklar. Güzelliğinize güzellik katacaktır.

Yukarıda 14 Şubat Sevgililer Günü’nde giyebileceğiniz elbiseleri paylaştık. Her biri erkeklerin gözünde sizin güzel görünmenizi sağlayacaktır. Ama şunu da unutmayalım bir çok erkek modayı takip etmez yani o gün elbiseniz ne kadar güzel olursa olsun sevilecek ve dikkatleri üzerine çekecek şey sizin bakışlarınız olacaktır.

 

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler