Göbek problemi kadınlar için bazen içinden çıkılmaz hale gelebiliyor. Ne kadar diyet yaparsanız yapan ne kadar egzersiz yaparsanız yapın o yağlardan kurtulmak o kadar kolay olmuyor. Ancak yine de bu konuda size yardımcı olacak en iyi egzersiz mekik.

Yaz tatili için planlar yaparken elbette diyet yapmayı da eksik etmediniz. Ancak yine de istediğiniz sonucu elde edemediyseniz mekik size yardımcı olacaktır. Ayrıca karın kaslarınız tüm sporlar için sigortasıdır bunu da unutmayın. Peki doğru mekik nasıl çekilir, mekiğin faydaları nelerdir cevabı aşağıda…

* Temel olarak 4 çeşit mekik çekme yöntemi vardır, bunlar Uzanıp Doğrulma, Zorlama, Kalça Kaldırma ve Yana Doğru Mekiktir.

*Etkisini en çok karın ve göbek bölgesinde hissedebileceğiniz bir egzersiz türüdür. Düzenli olarak mekik çekmeye başladığınızda 2 – 3 haftada farkını hissedebilirsiniz. Diyet yapan insanlar için Karın, Basen ve kalça bölgelerini eritmeye yarayan devasal bir egzersizdir.
* Vücudunuz ham ise zorlanmaya başladığınız an mekik çekmeyi bırakın. Hızlı bir şekilde mekik çekmeyin, belinizi incitebilirsiniz. Mekik çekerken aç veya tamamen tok olmalısınız. Maksimum 3 ay mekik çekmelisiniz. Aksi taktirde vücudunuzda kemik çekmesi meydana gelebilir.

 

 

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler