Makyaj yapmak aslında bir sanattır ve bazı önemli noktaları ile yüzünüzü çok daha iyi gösterebilirsiniz. Çünkü doğru yapılan bir makyaj ile hatlarınızı belli edersiniz. Hem doğal bir görünüme de sahip olursunuz. Makyaj yapmanın püf noktaları için en önemli nokta cilt tipinizi bilmektir. Çünkü yanlış kullanılan bir malzeme ile hem cildinize zarar verir hem de kötü bir görünüm elde edersiniz. Makyaj yapmanın püf noktaları bazı makyaj malzemesi ise şöyle olabilir.

Fondöten

Fondöten uygulanmadan önce cilt iyi bir şekilde nemlendirilmelidir. Nemlenmiş ciltte fondöten topak topak şekilde durmaz. Ayrıca fondöten uygulanacağı zaman nemlenmiş bir makyaj süngeri bu işlemin eşit dağılmasını sağlar. Cilt tipine uygun fondöten seçimini de mutlaka önemlidir. Bu sebeple boyun bölgenize dikkat etmelisiniz. Boyun bölgenizle aynı renk tonu fondötenin doğal durmasını sağlar.

Pudra

Pudranızın şeffaf olması çok önemlidir. Pudranızın cildinizin rengine uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Pudranızı hafif şekilde uygulamak doğallık katar. Ama unutmayın ki fazlası doğal değil ciltte ölü bir görünüme sebep olur.

Maskara

Koyu renge sahip maskaralar seçerek göz makyajınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Kirpik tipinize uygun olan maskara hacimli bakış sağlar. Bu yüzden kirpiklerinizin özelliklerini öğrenmeniz lazım.

Allık

Allığınızın renginin cilt tipine uygun olması gerekmektedir. Soğuk ve sıcak alt tonlara sahip ciltler için renkler farklıdır. Bu yüzden bu renk uyuma dikkat edilmelidir. Allığınızı çok hafif bir şekilde doğal görünecek şekilde uygulamak gerekmektedir. Çünkü hafif olan allık doğal durur fazlası hem komik hem de yapay görünüme sebep olur.

 


editor

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler