Çekicilik ve Özgüven İlişkisi

2 Mart 2018 tarihinde eklendi, 6.784 kez okundu.

Çekicilik denildiğinde aklınıza ilk ne geliyor? Çoğu insan bazen fizik olarak hiç beğenmediği bir insanın özellikle karşı cins tarafından nasıl bu kadar beğenildiğini merak etmektedir. Tabiki güzellik de görecelidir, sizin güzel bulduğunuzu başkası beğenmeyebilir. Ancak çekicilikle güzellik arasında net bir fark vardır ki o da özgüvendir!

Özgüvenli İnsanlar Başkalarını Kendine Çekerler!

Özgüvenli olmak; kişinin kendi özüyle mutlu olması, kendini tanıması, eksilerini artılarını bilmesi, bunlara takılı kalacağına onları aşmak ya da kabullenmek için yöntemler bulmasıyla yakından ilişkilidir. Özgüvenli insanların başka insanlarla pek bir derdi de olmaz. Onları diğer insanları sürekli olarak kötülerken görmek zordur çünkü başkalarını küçülterek kendilerini değerli ya da üstün hissetme yolunu seçmezler. Kendi içlerinde zaten değerli ve mutlu hissediyorlardır.

Özgüvenli insanlar kendilerinden memnun olan insanlardır ve bu hisleri dışarıya da olumlu şekilde yansır. Siz etrafınızda negatif insanları mı yoksa pozitif olan ve mutluluk saçan insanları mı daha çok istersiniz? Farkedilen açık bir özellikleri daha vardır ki toplumca çirkin denilebilecek fiziksel özellikleri bulunsa bile kendilerini kabul etmeleri hatta sıklıkla da beğenmeleri söz konusudur. Değerliliklerini başkalarının onayına bağımlı hale getirmezler. Ayrıca içgüdüsel olarak da insanların arasında bir çekim oluşabilmektedir. Bunu açıklamak bazen zor olabilir ancak iki insan ilk anda bunu kuvvetli biçimde hissedebilmektedirler.

Güzellik de elbette bir çekicilik unsurudur ancak kişi güzel olmasına rağmen özgüvenli olmayabilir. Böyle biri kadın erkek farketmez zaman içinde karşısındaki insanı uzaklaştırmaya başlamaktadır. İnsanlar mutlu, kendinden memnun, cinselliğinden çekinmeyen insanları daha çekici olarak görmektedirler.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git