yıkanmayan saçlarla güzelleşin, Saçları her gün yıkamanın zararlı olduğunu sizlere daha önce defalarca kez aktarmıştık, nedenlerini de belirtmiştik. Saçın ihtiyaç duyduğu doğal yağın oluşumunu engelleyen bu durumu saçlarınızı 2-3 günde bir yıkayarak ortadan kaldırabilirsiniz. Temiz, yeni yıkanmış bir saça şekil vermek fazlasıyla zordur, yıkandıktan bir gün sonrası ise şekil vermek için en iyi zaman. Biz de bu yazımızda sizlere her gün yıkanmayan bir saçla nasıl daha güzel saçlara sahip olabileceğinizi detaylı bir şekilde aktardık.

Eğer saçlarınız boyalıysa, saç renginizin canlılığını kaybetmemesi için her gün şampuanlamaktan vazgeçmeniz gerekiyor. Saçlarınızın uçlarındaki ışıltıların uzun süreli olması için saçlarınızı şampuanlamak için en az 1 gün geçmesini bekleyin.

Saçlarını yıkamaya zamanı olmayanlar, özellikle çalışan kadınlar için de güzel bir haber bu. Saçınızı iki üç günde bir yıkamanızın hiç bir zararı olmadığı gibi, bir de zaman kazandırır. Saçlarınızın yağlı görünmesinden çekiniyorsanız bunu önleyen ürünler de var. Kuru şampuanı hiç duymuş muydunuz? Şimdi size biraz da ondan bahsedelim.

Kuru şampuanlar saçı temizlemiyor ancak, saçın yağ fazlasını alıyor, güzel ve temiz kokmasını sağlıyor. Watsons, Sephora gibi güzellik ürünleri satılan mağazalarda bulmak mümkün. Saç stilistleri kuru şampuanı saça dolgunluk vermek amacıyla da kullanıyor.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler