yüz şekline göre saç ayarı, Saçlar bir kadın için en önemli noktadır. İster uzun, ister kısa saçlara sahip olun bunların mutlaka dolgun, parlak ve sağlıklı bir görünüme sahip olması gerekir. Saç şekliyle birlikte onu bir üst şekle sokmak da önemli bir yer tutuyor güzellik bakımından. Uzun saç olunca mutlaka saçınızı bir tarafa atmalısınız; yanlış tarafa yanlış şekilde atılmış saçlar güzelliğinizi silebilir. Ama doğru tarafa doğru şekilde atılmış saçlarla birlikte güzelliğinizi artırabilir, kusurlarınızı kapatabilirsiniz. Biz de bu yazımızda sizlere hangi yüz şekline hangi saç şeklinin yakıştığını aktarıyoruz.

Uzun Yüz

Yüzünüze düşen tutamlar çene kemiğinizi olduğundan da uzun gösterir. Bu kadar keskin hatlarınız varken tadını çıkarın ve saçlarınızı geriye doğru kullanın. Bir taraftan ayırmak istediğinizde geriye doğru yatırılmış maskülen saçların keyfini çıkarabilirsiniz. En çok uzak durmanız gerekense ortadan ayrılmış saçlar… Mutlaka ayrım kullanıyorsanız saçlarınız kesinlikle dalgalı olmalı.

Yuvarlak Yüz

Yüzünüze dengeli bir uzunluk vermek için en çok ortadan ayrımı öneriyoruz. Yüzünüze düşen saçlar yanaklarınızı gölgeler ve tatlı çenenizi ön plna çıkarır. Seon trendinin tadını çıkarın! Eğer saçlarınızı bir taraftan ayırmak isterseniz bir tarafı kulak arkasına alabilirisiniz.

Kalp Şekilli ve Üçgen Yüz

Üçgen yüzün tek sıkıntısı geniş ve çıkık alın bölgesidir. Burayı gizlemenin en kolay yolu da saçınızı tam sağdan ya da tam soldan ayırmaktır. Bu kalabalık saç alanını tek tarafa aldığından kafa-alın çizgisinde bir illüzyon yaratarak daha ince ve dengeli bir görünüm verir.

Dörtgen/Elmas Yüz

Seksi elmacık kemiklerinizin tadını çıkarın! Sadece buraya küçük bir gölge düşürerek anında oval bir yüze kavuşabilirsiniz. Saçlarınızın yüzünüze düşen tutamları elmacık kemiğinize dokunduktan sonra arkaya doğru kıvrıldığı sürece istediğiniz gibi bir ayrım kullanabilirsiniz. Su dalgalı saçlar bu yüzden size çok yakışıyor.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Paylaş

Etiketler