saç spası, Kış aylarından çıktık ve o zorlu dönemde saçlarımız hiç tahmin etmediğimiz kadar yıprandı. Hem bir kuruluk oluştu saçlarda hem de parlaklıklarını kaybettiler. Bu eski güzel değerlerin tekrar elde edilmesi hızlı olabilecek bir şey değil, biraz zamanınızı alacak. Saç spası ise bu konuda en büyük yardımcılarınızdan bir tanesi. Evde uygulayacağınız bazı detaylarla birlikte süreci hızlandırmak eminiz ki işinize gelecektir; üstelik bu işlemlerin zahmetli olmaması da farklı bir güzel taraf. Uygulamayı birkaç hafta sürdürdükten sonra zaten fark edeceksiniz ki bu sizin için artık bir rutin haline gelmiş; yani sürekli bakımlı saçlar!

Derinlemesine temizlik
Saçlarınızı iki günde bir yıkıyorsanız, genellikle tek bir kez şampuan yapmak yeterli olur. Eğer bolca jöle ya da saç spreyi kullanıyorsanız, o zaman iki kez şampuanlamak saçlarda ürünlerden kalan artıkları temizler. İnce telli saçlara sahipseniz, dolgunlaştırıcı şampuanlar, yıkama sırasında saçlarınızın dış koşullara karşı koyma gücünü artıracaktır. Şampuanı saçlarınıza homojen olarak dağıtın ve saç derisi üzerinde parmak masajıyla ovarak köpürtün.

Güzellik ritüeli, bakım kürü

Banyo sırasında saç bakım kürü için en ideal zaman sıcak suyun vücudunuzu saç diplerine kadar ısıttığı andır. Bakım ya da kür, çok kuru ya da zarar görmüş saçların özellikle uçlarına ekstra bir bakım sağlar. Gerçek bir sauna etkisine alternatif olarak ısı efektli ve serinletici saç maskeleri saçlara eski canlılığını geri kazandırır.

Savunmayı güçlendirmek şart

Kan dolaşımı kötü olan saç derisine sahipseniz, saç dökülmelerine ve kepeklere alışmak zorundasınız. Lavanta, sandal ağacı, melis ya da biberiye yağı ile yapılan masaj, saç derisinin güçlenmesine yardımcı olur.

* Kış mevsimi boyunca bakımsızlaşan saçları hem forma sokmak zorlaşır, hem de eski parlaklığını geri kazandırmak kolay olmaz. Özel nemlendiriciler sayesinde saç tellerinin savunma mekanizmaları gelişir.

* Parlaklık veren spreyler saç üzerinde ince bir film tabakasını oluştururlar.

* Kuaför salonunda uygulanan saç masajları ve özel saç maskeleri saçı derinlemesine güçlendirir.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler