Türk kahvesi ile yapılan peeling ile ciltteki ölü derilerden kurtulmak oldukça kolaydır. Hem ciltteki ölü derilerden kurtulmak hem de cildi pürüzsüzleştirmek için Türk kahvesi ile peeling yapılır.

Türk Kahvesi ile Peeling Nasıl Yapılır

Normal sade bir Türk kahvesi yapıp içildikten sonra fincanın dibinde kalan telveler direkt olarak cilde sürülerek cilt ovalamak cilde zarar verebilir. Bu sebeple kahve telvesi zeytinyağı ile yumuşatarak uygulanmalıdır. Eğer maske olarak uygulanmak isteniyorsa bal ile karıştırıp uygulanabilir. Yüze maske şeklinde uygulandıktan sonra 15 dakika bekleyerek yıkanabilir.

Türk Kahvesi İle Peeling’in Faydaları

Türk kahvesi ciltteki şişkinlikleri alır ve cildi uyararak canlanmasını sağlar.  Göz altı torbalarının yok edilmesinde oldukça etkilidir. Cildi etkili bir şekilde temizler, ölü derilerden arındırır. Bu şekilde cilde uygulanacak krem için cilt hazırlanmış olur.Cildi sıkılaştırır ve antioksidan içermesi sayesinde ciltteki kırışıklıkların oluşmasını engeller. Masaj yapılarak uygulandığı için ciltteki kan dolaşımını hızlandırır ve cildin daha canlı görünmesini sağlar. Hücreler arasında etkileşimi arttırır ve siyah noktaların oluşumunu engeller.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler