Covid-19 salgını nedeni ile güzellik merkezleri uzun süre kapalı kaldı. Haliyle salgın süreci boyunca almış olduğumuz randevular tek tek iptal edildi.

Lazere Gidilemediği Zaman Ne Yapılmalı

Pandemi döneminde lazer epilasyon randevusuna gidilemediği için tüylerin tıraş yöntemi ile alınması gerekir. Bir sonraki lazer randevusu ile tıraş yapıldığı gün arasında en az 24 saat olması, tahrişi önleme açısından oldukça önemlidir. Tıraştan sonra bu bölgeye peeling uygulanırsa bölgede hassasiyet artacağı için böyle bir uygulamadan uzak durulmalıdır.

Covid 19 Sürecinde Lazer Epilasyon

Evde Kal uygulaması başlatılması sebebi ile Türkiye’de tüm güzellik merkezleri zorunlu olarak kapatıldı. Bu durumda lazer epilasyon yaptıran hastaların tedavisine devam edilemedi. Bu durumda olan kişiler için bazı durumlarda yeni bir seans gerekmezken bazıları için ise ek olarak 1 seans daha uygulanması gerekti. Çok istisnai durumlarda çok yoğun tüylenmenin olduğu kişilerde 2 seans ek olarak tedavi gerekebilir. Tedavisinin ilerlemiş durumda olduğu kişilerde ise tüy fazlalığı oldukça azalmış olacağı için ek seansa gerek olmacaktır.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler