Bir çok bayanın ağzından düşmeyen kelime diyettir. Bayanlar kilo almaktan çok korkar ve belirli periyotlarda diyet yaparlar. Bu bayanların aksine kilo almak isteyen bayanlarda bulunmaktadır.

Onlarca diyet programı ve yöntemleri bulunmaktadır. Bunların aksine kilo alabilmek için yazılan yazılar ve öneriler çok azdır. Çok fazla kilolu olmak insanlar için oldukça büyük bir sorundur bunun aksine kilo alamamak ve çok zayıf olmakta evrensel bir sorundur. Aşırı zayıf bayanlar durumlarından çok şikayetçilerdir. Ve bu durumdan kurtulabilmek için oldukça çaba harcarlar.

Aşırı zayıf bayanlar kendilerini çok halsiz ve bitkin hissederler ara ara periyotlarla. Bu halsizlik de günlük hayatı olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

Nasıl Kilo Alabilirim?

Öncelikle neden kilo alamıyorsunuz bunu öğrenmeniz gerekmektedir. Uzman bir doktora gidip kilo alamadığını anlatmalı ve uygulanacak tedavi yöntemini öğrenmeniz gerekir. Eğer hormonlarla ilgili bir kilo alamama problemi varsa bunu hormonları düzenleyici haplarla çözebilirsiniz. Doktor tavsiyesi ile kullanılacak olan haplar kısa süre içerisinde tedavinize yardımcı olacaktır.

Bir diğer kilo alamama sebebi ise vücutta bulanan asalaklardır. Bu parazitler kilo almanızı engeller. Yine haplar sayesinde bu parazitler yok edilebilir ve kilo almaya başlayabilirsiniz.

Kilo alamamanızın bir diğer sebebi günlük beslenme alışkanlığınızdan dolayı olabilir. Eğer böyle bir durum varsa beslenmenizi düzene sokmalı ve doktor tavsiyeli yiyecekler yemelisiniz. Aynı zamanda günlük almanız gereken kalori miktarını da bilmenizde fayda vardır.

Kilo alabilmek için: Günlük almanız gereken kalori miktarınızı öğrenmeli ve ona göre beslenmelisiniz. Almanız gereken protein, yağ, karbonhidrat miktarını belirlemeli ve yemeklerinizde önerilen gıdaları almalısınız. Yalnız beslenme geçişinde dikkatli olmanız gerekmektedir. Bunun sebebi hızlı bir geçiş mide bulantısına yada baş ağrısına sebep olabilir.

Enerji için karbonhidrat ve kasların beslenip kilo almayı destekleyebilmesi de için yağ ve protein gereklidir. Yeteri kadar alındığı taktirde bu üç ihtiyaç vücut kilonuzu istediğiniz gibi dengeleyebilirsiniz.

Bunların dışında sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri çok önemlidir. Süt, peynir, zeytin, bal gibi gıdalar sabah kahvaltılarında yeteri kadar alınmalı akşam yemeklerinde ise karbonhidrat ve protein ağırlıklı olan beyaz et yada kırmızı etli yemekler yenmelidir.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler