Son yıllarda giderek yükselen bir kavram olarak bilinen minimalizim aslında hayat felsefesi olarak karşımıza çıkıyor. Anlamı sadecilik olararak karşımıza çıkan bu kavram trend olmaya başlaması sayesinde insanların da moda dünyasında yaşanan karmaşayı da daha az hissedip görmek istediğinin kanıtıdır. Fazlalıklardan arınmayı amaç edinen bu kavram bir ürünün işlevsellik özelliklerini karşıladığını da önemser.

Minimalist Bir Yaşamın Şartları

Minimalist, minimalizmi bir hayat görüşü olarak benimseyenlere verilen isimdir. Bu hayat görüşünü uygulamaları bireylerin minimalist olmasını gerçekleştirir. Minimalist insan ise fazlalıklardan kurtularak sade hareket alanı seçimini gerçekleştirir. Gerçekten ihtiyacı olmayan nesneleri, objeleri çevresinde bulundurmaması sayesinde ruhunda da kalabalığın oluşmasına engel olur. Ruhunun derinlerine olan yolculuğu yakalayabilen minimalistler içsel yolculukta da ilerleme gösteren kişilerdir.

Minimalizm Neden Önemli?

Odaklanmayı zorlaştıran unsurların hayattan çıkarılmasını amaç edinen minimalizim kişiyi yolundan alıkoyma potansiyeli taşıyan pek çok şeyi hayatlarından çıkarılmasını sağlar. Bu sayede zaman da daha verimli ve yararlı şekilde kullanılması gerçekleşmiş olur. İnsanı daha olumlu yöne ilettiği için minimalizm önemlidir.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler