Kapsül Gardırop Nedir?

testTüketimin sürekli arttığı moda dünyası içerisinde sadecilik anlayışını savunanların dolaplarında olan tüm parçaların kullanılabilir ve ilişkili olmasını sağlayan bir anlayıştır kapsül gardırop. Gereksiz yere yapılan alışverişlerin önünü kesmek ve alışverişi daha mantıklı hale getirmek için amacı olan kapsül gardırobun da modada farklı bir bakış açısı getirdiği de doğrudur.

Kapsül Gardırop Nasıl Hazırlanır?

Kapsül gardırobunuzda az sayıda parçaların olması için temel renkleri belirlemeniz gereklidir. Birbiri ile uyumları söz konusu olan üç renk seçmeniz sizin için avantajlı renkler sayesinde bu durumu gerçekleştirmeye bir adım daha yakın olmuş olursunuz. Üç tane belirleyeceğiniz ana renk dışında birkaç kontrast renk daha katabilirsiniz. Bu renklerin belirlenmesinin ardından sizin yaşam koşulları içerisinde kendi tarzınızı belirleyip bu tarzınıza uygun parçaların da bu dolapta yer alması sayesinde gerçek olmasını sağlarsınız.

Kapsül Gardıropta Olan Parçalar Nelerdir?

Genellikle tercih edilen kıyafetler bu dolap için siyah pantolon, klasik kesim kot pantolon, siyah palto, kalem etek, beyaz tişört gibi kıyafetlerdir. Çünkü klasik olan bu kıyafetlerin birçok farklı kıyafetlerle uyumu gerçekleşebilir.
Kapsül Gardırop Nedir?

Yorum ekle