Tüketim çılgınlığı yaşayan bir dönemde minimalist yaşamaya çalışanlar hayatlarını daha da kolaylaştıracak yöntemlerin meydana gelmesini sağlarlar. Minimalist bir yazar olan Marie Kondo ise kendisi gibi minimalist insanlara kolaylıklar sunacak yöntemler sunuyor. Kendi adından hareketle ismini verdiği düzenleme sanatı olan Konmari yöntemi kolaylıkla eşyalarınızı düzenlemesini ve süreç sonucunda da eşyaların bulunmasını sağlıyor.

Dolaplarınızda Daha Fazla Yer Açın

KonMari metodu, Marie Kondo’nun minimalizmden ilham alarak geliştirdiği ve kendi kitabında bahsettiği bir düzenleme yöntemidir. Bu yöntem sayesinde dolaplarınız daha ferah bir görüntüye sahip olduğu için yer konusunda da bir ferahlama yaşanır. Bu yöntemle düzenleyeceğiniz eşyalarınızı ise sırasıyla şu yöntemle düzenlemelisiniz;

  1. Kıyafetler
  2. Kitaplar
  3. Kağıtlar
  4. Muhtelif gereçler
  5. Sizin için özel anlamı olan şeyler

Konmari Katlama Metodunu Öğrenin

Konmari yöntemini bulan Marie Kondo’nun her kıyafet tipine göre bir katlama metodu var olup bu katlamalar dolap içlerinde alan genişlemesini sağlıyor. Katlı kıyafetler arasından istediğiniz kıyafeti bulmak bu yöntemle katlanmış kıyafetler arasında bulunması çok kolay şekilde gerçekleşiyor.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler