Et kadar doyurucu ve protein olarak yüksek olan yeşil mercimek sofraların vazgeçilmez bir Anadolu lezzetidir. İçerdiği protein miktarı ile baklagiller arasında ön plana çıkan yeşil mercimek bu sebeple diyet yapanların da tercih ettiği bir lezzet olarak bilinir. Dilediğiniz çiğ sebzeyi ekleyerek bu salatayı oluşturabileceğiniz gibi yeşillikler bu salatayı güzelleştiren yiyecekler olarak bilinir. Yeşil mercimek salatası nasıl yapılır diye araştırma içine giriyorsanız eğer bu tarif işinize yarar.

Yeşil Mercimek Salatası Malzemesi

Dilerseniz çay saatlerinin vazgeçilmez bir lezzeti olarak karşınıza çıkacak olan yeşil mercimek salatası diyetinizde bir öğün olarak da kullanabileceğiniz bir yemektir. Bu ferahlatıcı lezzet malzemeleri başlıca şunlardır;

250 gram haşlanmış yeşil mercimek

Semizotu

Marul

Maydanoz

Taze kişniş

Taze Soğan

Tuz

Sirke

Zeytinyağı

Yeşil Mercimek Salatası Yapımı

Oldukça doyurucu bir salata olarak bilinen yeşil mercimek salatası öncelikli olarak yeşil mercimeğiniz haşlanmış değilse haşlayıp suyunu süzmeniz gerekmektedir. Yeşil mercimeklerinizin haşlanması ardından yeşillikleri ince ince doğrayarak bu bakliyat ile karışımını sağlayın. Üstüne sirke ve zeytinyağını ekledikten sonra servise hazır duruma gelir.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler