Kilo Verirken Nelere Dikkat Edilmeli

9 Nisan 2019 tarihinde eklendi, 4.489 kez okundu.

Sınırlı sürede çok fazla kilo verilmesi yerine sağlıklı kilo vermek her zaman için daha önemlidir. Böylelikle kişiler kaybettikleri kiloyu kısa sürede geri almaz ve sağlıklı bir vücuda sahip olur. Kilo verirken nelere dikkat edilmeli; öncelikle diyet programı oluşturmak son derece önemlidir. Uzman diyetisyenler ile vücut kitle indeksi ölçüldükten sonra metabolizmaya uygun bir diyet listesi hazırlanmalı. Bunun yanı sıra diyet egzersizler ile desteklenmeli. Ruhsal bunalıma girmemek adına sabırlı olmanız, günlük rutinlerinizden bir anda sıyrılmamanız da gerekiyor.

Kilo Verirken Dikkat Edilecekler

Kilo verirken yapılan en büyük hata öğün atlamak. Düzensiz öğünler kilo vermenize değil almanıza neden olur. İkinci olarak dikkat edilmesi gereken husus ise sağlıklı beslenmek. Kimyasal ilaçlar kullanmadan kilo vermek gerekiyor. Kilo verirken nelere dikkat edilmeli;

  • Az yağlı süt ürünleri tüketilmeli. Az yağlı peynir, ballık ve tavuk tüketimi atlanmamalı. Vücudun ihtiyaç duyduğu protein alınmalı.
  • Kilo verirken mineral ve vitamin kaybı yaşanabilir. Bu nedenle kişiler vitamin ve mineralleri destekleyen sebze, meyve tüketimine özen göstermelidir.
  • Ayrıca posalı meyveler kilo vermenizi de destekler. Kuru baklagiller olmak üzere tüm takılardan gerekli karbonhidrat vücuda alınmalı.

İlk haftalarda 3-5 bardak su içmeniz önerilir. Daha sonra su miktarını arttırabilirsiniz. Diyetinizi mutlaka günlük egzersizler ile destekleyin. Sağlıklı ve zinde bir vücut için dengeli beslenmeye özen gösterin.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git