Evet biliyoruz. Bütün gün çalışıp eve yorgun geliyorsunuz. Bırakın temizlik yapmayı kolunuzu kıpırdatacak haliniz yok. Ama eviniz de temizlik konusunda pek iç açıcı değil. Pazar günü? Olmaz. Zaten bir gün tatiliniz var. Onu da arkadaşlarınızla değerlendireceksiniz. Eve temizlikçi çağırmak? Ay sonu. Çok pahalı gelir.

Öyleyse tembel demeyelim de ‘üşengeç’ kadınlar için temizlik hakkında birkaç önerimiz olacak. Biraz oradan biraz buradan ‘halı altı’ temizlik tüyoları bu satırlarda gizli.

* Biliyoruz, canınız temizlik yapmak istemiyor. Ama bir yerden de başlamak lazım. Zaten bu işlem kısa sürecek. O yüzden kendinizi 30 dakika bu işe verecekmişsiniz gibi ayarlayın ve konsantre olun. Temizlik için de yarım saatiniz vardır. Üstelik kalori yakma ihtimaliniz de var.

* Toz almakla başlayacaksanız. Hemen telefon listenizden en uzun boylu arkadaşınızı bulun. Arayın gelsin. Arkadaşlar kötü günde belli olur.

*Kedinizin döktüğü tüyler rahatsız ediyor olabilir. Tek tek toplamanıza gerek yok. Plastik bulaşık eldivenini geçirin elinize. Tüylerin olduğu bölgede elinizi gezdirmeniz yeterli. Tüyler direk eldivene yapışıyor.

* Şarap, meyve suyu gibi çıkarmakta çok zorluk çekeceğiniz lekeler olacaktır. Tıraş köpüğünü bir deneyin. Ona da mı mecaliniz yok? O zaman çevirin minderleri olsun bitsin. Kendinizi iyi hissettiğinizde daha iyisini yapabilirsiniz.

 

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler