Güzelliğiniz için detaylı bir bakımdan geçmek için hem vaktiniz hem de paranız olmayabilir. Ancak bunun için canınızı sıkmanıza gerek yok. Kahvenizi koyun ve aşağıdaki satırları okumaya başlayın. Evinizde bulunan malzemelerle yapacağınız bu uygulamalar güzelliğinizi  kontrol altına almanıza yardımcı olacak.

* Vücudunuzun en hassas bölgelerinden biri olan göz çevresi, baş gösterdiği kırışıklık sorunuyla da kadınların güzellik konusunda en çok zorluk çektiği bölgeler arasında yer alıyor. Yapmanız gereken bakım ürünü olarak kullandığınız malzemelerin bitkisel içerikli olması. Bitkisel içerikli kremlerden mümkün olduğu kadar vazgeçmeyin.

* Cildinizdeki kuruma sonucu pul pul olup dökülmesinin ne kadar rahatsız edici bir durum olduğunu biliyoruz. Bu ölü derileri atmanızın en iyi yolu ipek keseler kullanmak.

* Kırışıklıklarınızı gidermenin en basit ve doğal yolu, bir poşet yeşil çay ya da papatya çayını demleyip yüzünüzde gezdirmekten geçiyor. Bunu sık uyguladığınızda faydasını göreceksiniz.

* Dudak çatlakları soğuk havalarda en büyük dertlerden biri. Doğal peeling hazırlayın. İhtiyacınız olan malzemeler bal ve toz şeker.  Bir çay kaşığı süzme balı ve bir çay kaşığı toz şekeri harmanlayın. Ve bu karışımı dudaklarınıza sürüp 15 dakika kadar bekletin.

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler