Her zaman ihtiyaç olabilen taze soğan birçok yemeğin içinde de kendini göstererek farklı aromasını katarak lezzetlendiren bir bitkidir. İhtiyaç olması sürekli gerçekleşebilecek olan bu yeşil soğanlar elinizin altında olmasını istiyorsanız pencere önünde, balkonunuzda, dilediğiniz yerde yetiştirmeniz mümkündür. Yetiştirdiğiniz taze soğan ise salatalarınızda yerini alarak kendiniz yetiştirdiğiniz için daha lezzetli bir hal alacaktır.

Yeşil Soğan Nasıl Yetişir?

Büyümesi kolay olan bu bitki saksıda yetiştirmek istiyorsanız öncelikli olarak uygun toprak ve gübreyi elde ederek gerçekleştirirsiniz. Saksıda yeşil soğan nasıl yetişir derseniz bu toprakla soğanın birleşmesinin yeterli olduğunu bilmeniz bilgi olarak yeterli olacaktır. Soğanlarınızı koyacağınız zaman birbirine yakın olmamasına dikkat edin. Bu aralıklar soğanlarınızın çıkma konusunda rahat çıkışını gerçekleştirecektir. Toprakla bütünleşen arpacık soğanlar sulama işlemini görmelidirler. Bu aşamalar bittikten sonra yeşil soğanınız kısa sürede çıkacaktır.

Hızlı Bitki Yeşil Soğan

3-4 gün içinde yeşillenmeye başlayacak olan bu yeşil soğanlar filizleri ise 1 hafta sonunda bile kendini belli edecektir. Taze soğanlarınız bu şekilde hazır olacaktır.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler