Mutfağınızda bile küçük alanlarda yeşilliğin var olması insan psikolojisinde olumlu etkileri barındırması ile bilinir. Yaşadığınız alanı güzelleştiren unsurlar arasında olan bu yeşillikler ise varlıklarını göstererek olumlu özelliklerini çeşit çeşit gösterirler. Bu yeşilliklerin bir de besin grubunda olan bitkiler olması süreç sonunda daha lezzetli ve emek görmüş lezzeti tatma imkanı da buldurtur.

Evde Maydanoz Yetiştirmede Olan Adımlar

Maydanoz nasıl yetiştirilir sorusunu soranlar bu konuda araştırmalarını yapmakla birlikte maydanozun kolay yetişen bir bitki olduğunu da öğrenirler. Maydanoz bitkisi saksıda yetiştirmek istiyorsanız eğer maydanozun gevşek ve besin değeri açısından zengin topraklarda çok daha kolay yetiştiğini de bilmelisiniz. Bu toprak seçimi hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır. Maydanoz ekilmesinde önemli olan bir husus tohumların çok sık aralıklarla ekilmemesidir. Bu durum maydanozların sıkışık olmasına sebebiyet verecektir.

Maydanoz Yetiştirme Ortamı Nasıl Olmalıdır

Güneş alan bir yerde büyüyen maydanozlar toprağının nemli kalışını severler. 5-6 hafta sonra yenilebilir olan maydanozlarınızı tüketmeye başlayabilirsiniz.


editor

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir