Yüzen Sağlıklı Hamile Bayan

Hamileliğiniz için beslenmenin çok önemli olduğunu daha önceki yazılarımızda anlatmıştık.(Bakınız) Beslenmenin yanı sıra spor yapmakta hamilelik için çok önemlidir.

Spor yapmak derken ağır kaldırmak yada yapılması zor olan sporlardan bahsetmiyoruz. En basitinden günlük olarak yada iki günde bir kısa yürüyüşler yapabilirsiniz. Yaptığınız yürüyüşler sizin metabolizmanızı çalıştırdığı gibi doğacak olan bebeğinizin sağlığı içinde oldukça faydalıdır.

Yürüyüş yapmanın yanı sıra hamileliğin ilk dönemlerinde eğer seviyorsanız gönül rahatlığı ile yüzebilirsiniz. Evet yürüşün yanında yüzme sporu da sizin ve bebeğinizin sağlığı için gerekli olabilecek sporlardandır.

Yüzen Sağlıklı Hamile Bayan

Ve son olarak evde yapabileceğiniz basit egzersizler gelmektedir. Belli kurallara uyma şartı ile gebelik sırasında egzersiz yapabilirsiniz. Egzersiz yaptığınız taktirde uykusuzluk, bel ağrısı, kaslarının kasılması ve ağrıları gibi sizi olumsuz etkileyecek şeylerin önüne geçebilirsiniz. Doktor kontrolü altında egzersiz yaptığınız taktirde(önerilen) doğum sonrası kendinizi daha kolay toplayabilirsiniz.

Egzersiz Yapan Hamile Bayanlar

Spor yapmayı niçin öneriyor ki doktorlar diye sorabilirsiniz. Öncelikle hamilelik sırasında fazla hareket edemezsiniz. Gebeliğe yaklaştıkça vücudunuz ağırlaşmaya başlar. Bu ağırlığın ortadan kaldırılması gerekir hamileliğin ilk bir kaç ayında. Bu yüzden spor önemlidir. Ve şunu kesinlikle unutmayın spor yaparken ister istemez temiz hava alırsınız. Temiz hava (oksijen) her daim sağlığınız için önemli bir gazdır.

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler