Hamileyken Regl Olma

Hamile kalındıktan sonra bayanların kendilerindeki bütün değişiklikleri takip etmeleri ve bu değişiklikleri mutlaka doktorlarıyla paylaşarak herhangi bir aksilik olup olmadığını öğrenmeleri gerekmektedir. Bazen umursamadığınız küçük bir hadise bile sizin ve çocuğunuzun sağlığını olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Halk arasında çok sorulan ve ilk gebeliklerde bilinmeyen bir soru da “Hamileyken Regl Olunur mu?”‘dur. Doktorların yaptıkları açıklamalara göre hamileyken regl olunmaz yani adet kanamalarınız sona erer. Ama yapılan araştırmalar sonucu gebe kalmış bayanların yaklaşık %20 si ilk üç ayda regle olabilmektedirler.

Hamileyken Regl Olma

Eğer hamile iken adet kanaması gerçekleşirse mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Bunun sebebi gebelikte görülen adet kanamalarının size ve bebeğinize zarar verme olasılığının yüksek olmasıdır. Hamilelik sırasında görülen kanamalar rahiminizin iltihaplanmasına, düşük yapmanıza, dış gebeliliğe, rahim ağzında yaralara ve bunlara benzer size ve doğacak olan bebeğinize zrarlı olabilecek olaylara sebep olabilir.

Hamilelik sürecinde ne bünyenizde nasıl bir değişiklik olursa olsun mutlaka doktorunuza başvurunuz. Unutmayınız sizin ve bebeğinizin sağlığı her şeyden önemli olmalıdır hayatınızda.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler