El dezenfektanı kullanmanın yararları; Covid 19 döneminde yüzde yüz temizlik sağlamasa da özellikle oldukça faydalı bir virüs öldürücüdür. Mikropların azalması için özellikle alkol oranı yüksek olan bir birleşim olarak, virüslerin azalmasını sağlayacak ve yayılmamasında da etkili olacaktır. Aşırı kire karşı etkili olan bir koruyucu olarak covid 19 döneminde mutlaka kullanılmalıdır.

El Dezenfekteni Bakteri Ve Virüslere Etkisi

El dezenfektanı yüksek miktarda alkol barındına bir hijyen malzemesidir. Ancak su ve sabun kadar etkili bir öldürücü olmadığı için günlük olarak kullanımına dikkat edilmesi önemlidir. Sadece dezenfektan kullanılması yeterli korumayı sağlamayacak, su ve sabuna erişilemeyen zamanlarda kullanılması tavsiye edilmektedir.

El Dezenfekteni Kimler Kullanmamalıdır?

Cilt üzerinde kuruluk, soyulma ve kızarıklık yapan dezenfektanlar, sürekli kullanılarak cildin tahriş olmasına neden olabilir. Kızarıklık ve soyulma durumlarında mutlaka bir dermotologa başvurulmalıdır. Aynı zamanda egzama ve sedef hastalarının dezenfektan kullanmaması gerekmektedir. Yakıcı ve cilde zarar verici etkilerini artırabilir. Covid 19 döneminde dezenfektan kullanımı için kaliteli ürünler seçmeye özen gösterilmelidir.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler