Kas kasılmaları veya kas spazmı olarak adlandırılan kraplar, diz, el ve ayak bölgesinde yoğun olarak yaşanan sağlık problemleri olabilmektedir. Kas kasılmaları için çözüm ilk olarak su tüketiminden geçmektedir. Bol bol su tüketmek kasların sıvı oranını artıracak aynı zamanda sağlıklı olmanızda da etkili olacaktır.

Kas Kasılması Sırasında Yapılması Gerekenler

Kas kasılması sırasında mutlaka yavaş hareket edilmelidir.Genellikle kasılmalar kısa zamanda geçer ancak şiddetlenmemesi için kasılan bölgeye yük bindirmemek ve germemek oldukça önemlidir. Kasların yorulması durumlarında yaşanan kasılmalarda uzanarak özellikle bacak kasılmaları için yavaş hareketlerle egzersiz yapılması önerilir. Ancak egzersizleri yavaş yavaş yapmanız oldukça önemlidir.

Kas Kasılması İçin Önlemler

Kas kasılmaları öncelikle az su tüketiminden kaynaklanmaktadır. Bununla  birlikte vücudun kalsiyum eksikliği ve potasyum eksikliğinden de kaynaklanabilir. Bol bol su tüketerek ve kalsiyum bulunan yiyecekler yiyerek kasılmaları önleyebilirsiniz. Kas yorgunluklarınızın gitmesi için de egzersizler yaparak, kas gücünü artırmanız faydalı olacaktır. Bisiklet sürmek veya evde egzersiz yapmak kasılmaların azalmasında faydalı olacaktır.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler