Kış aylarında ortaya çıkan kereviz seveni çok fazla olmasa da salata içerisinde varlığını göstererek sevilen bir lezzete dönüşmesi sağlanır. Özellikle faydalı bir sebze olarak bilinmesinden dolayı bu sebzeye karşı önyargılı olanların bile sevebileceği bir lezzet olan kereviz salatası nasıl yapılır incelemesi sizlerle buluşmuş bulunuyor. Pişirme işlemi uygulanmadan çok hızlı bir şekilde midenizle buluşabilecek olan bu salata çeşidi kışın sofralarınız baş tacı olmaya adaydır. İsterseniz çay saatlerinde misafirlere ikram olarak çıkartabileceğiniz gibi isterseniz de yemeklerin yanında yancı olarak da servisini gerçekleştirebilirsiniz.

Kereviz Salatası Malzemeleri

Sofraları süsleyen bir salata çeşidi olan kereviz salatası yapımı için farklı teknikler kullanılabilse de ana malzemeleri değişmeden karşımıza çıkar. Başlıca malzemeleri şunlardır;

2 adet orta boy kereviz

1 su bardağı süzme yoğurt

2 yemek kaşığı mayonez

1 çay bardağı dövülmüş ceviz içi

1 diş sarımsak

Tuz

Kereviz Salatası Yapımı

Kerevizleri rendeleyin. Dilerseniz kararma işlemi olmaması için limonlu suda kerevizleri bekletin. Ardından yoğurt, mayonez, sarımsak ceviz ve kerevizleri karıştırın. Salatanız sofranıza gelmeye hazır olacaktır.


editor

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler