Anne adaylarının en büyük korkularından biri de düşük yapmaktır. Düşük tehlikesi her anne adayının başına gelebilecek bir olaydır. Düşük sırasında neler yapılması gerekir düşük başlangıcı nasıl anlaşılır düşük anında panik ve endişeli olmanın size ve bebeğinize zararları nelerdir öğrenebilmek için yazımızı okumaya devam ediniz.

Bayanlar gebe kaldıktan sonra adet kanamalarının kesilmesi gerekir. İstisnalar hariç gebeliğin ilk haftasından doğuma kadar vajnal kanamalar görülmemektedir. Hamilelik sırasında yaşanılan adet kanamaları sizin ve bebeğinizin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu yüzden böyle bir durum gerçekleştiğinde hemen doktorunuza başvurmanız ve kontrol altına alınmanız gerekmektedir. Eğer istinai kanamalar hariç kanamalarınız varsa doktor tarafından müşaade altına alınabilirsiniz.

Hamile bayanlardan bazıları ilk günlerinde kasıklarında ağrılarla karşılaşabilirler. Hemen akıllarına gelen şey acaba düşük mü yapıyorum sorudur ve endişelenmeye başlarlar. Endişe ve yapılan panik düşük olmasa da düşüğü tetikleyici bir olay olabilir. Böyle bir sahne yaşandığında sakin bir şekilde doktorunuza gitmeniz ve muayene olmanız gerekmektedir. Unutmayın bu ağrıların sebebi büyüyen embriyonun rahim duvarlarına yaptığı baskıdan kaynaklanabilir.

***En çok korkmanız gereken ve endişe yapmadan acilen doktorunuza gitmenize sebep olacak olan olay hamilelik sırasında başlayan adet kanamalarınızdır. Adet kanamanız varsa ve hamile iseniz mutlaka doktorunuza gitmeniz gerekmektedir.Vajinal ağrıların yanında eğer kasık ağrılarınızda artmaya başladıysa ihtimal az da olsa düşük yapabilirsiniz. Endişelenmemeli paniğe kapılmamalı ve uzaman doktora görünmelisiniz.

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler