Sivilcelere Son Verin

İnsanoğlunu hep rahatsız eder sivilceler. Yatmadan önce herhangi bir sorun yok iken sabah kalktığınızda yüzünüzdeki değişiklik bir sivilce çıkması oldukça moralinizi bozabilir. İnsan genetiğine göre 1 kaç aydan 4-5 yıla kadar sivilceler yüzünüzde çıkmaya devam edebilir.

Şimdi sivilcelerinizden kurtulmanın bir yöntemini paylaşacağız sizlerle. Kokusu pek sevilmese de sağlığımız açısından oldukça fazla nemli yere sahip olan sarımsak ile istenmeyen sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Ergenlik döneminde meydana gelen ve oldukça fazla sıkıntılara düşebilmemize sebep olan sivilcelerinizden hazırlamanız istenen karışım ile kurtulabilirsiniz.

Sarımsak Karışımı ile Sivilcelerinizden Nasıl Kurtulursunuz

Öncelikle karışımınızı hazırlamanız gerekiyor. Daha sonra bu karışımdan krem kıvamında bir losyon elde edeceğiz bu losyonu yüzünüze kibarca sürerek sivilcelerinize bir son verebilirsiniz.

Karışım hazırlamak için gerekli olan malzemeler: Bir adet diş sarımsak, 2 yemek kaşığı kaynatılmış su, üç adet ezilmiş çilek, iki yemek kaşığı yulaf, bir yemek kaşığı polenta, bir yemek kaşığı yoğurt, çay ağacı yağı iki damla kadar…

Yapılışı: Bir diş sarımsağı ezerek suyunu çıkardıktan sonra kaynamış suyun içine dökünüz ve yarım saat kadar bekletiniz. 3 adet çileği güzelce eziniz. Daha sonra sarımsaklı kaynamış suyu çilek ile karıştırınız. Bu karışımın üzerine yulaf, mısır unu ve yoğurdu ekleyerek tekrar karıştırınız. Son olarak çay ağacı yağını ekleyiniz. Krem kıvamında karışımınız yüzünüze sürebilmek için hazır.

Uygulanışı: Gözünüze kaçırmamaya dikkat ederek bu karışımı krem gibi yüzünüze sürünüz. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayınız. Bu karışımı sürekli yaptığınız taktirde sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

 

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler