Zıtlar Birbirini Çeker mi?

19 Mart 2018 tarihinde eklendi, 7.207 kez okundu.

Zıtlıklar ilk başta çoğu insan için çekici gelebilir. Özellikle daha genç yaştaki insanlar zıtlıkları çok daha heyecanlandırıcı bulabilmektedirler. Yaş ve deneyim arttıkça benzerliklerin ilişkilere daha fazla anlam kattığı düşünülmektedir. İlk etapta zıtlıkların çekim gücü fizikte de kabul edilen bir durumdur. Peki; ama sonrasında da bu farklılıklardan aynı derecede hoşlanabilir misiniz?

Zıttınız olan Bir İnsanla Beraberliğe Adım Atmak

Zıtlıkların zaman zaman insanları ve doğal olarak ilişkileri besleyen bir yanı bulunmaktadır. Farklı bir insandan öğrenebileceğiniz çok şey olabilir; sizin kendinizi geliştirmenize ya da belki bazı kalıpları, sınırlandırıcı düşünceleri yıkmanıza neden olabilir.

Uzun beraberliklerde ise zıtlıkların çokluğu sorun yaratmaya başlar. Örneğin siz çok dışa dönüksünüz ama partneriniz içe dönük bir özelliğe sahip; durum dengeli sayılırsa yani iki taraf da çok içe dönük ya da çok dışa dönük değilse belki güzel bir uyum yakalanabilir. Bu özellikleriniz baskınsa o zaman sorun çıkması büyük bir olasılıktır.

Biriniz çok geleneksel yapıda ötekiniz ise modern görüşleri savunuyor; başlarda belki ilişki heyecanından bunu yok sayabilirsiniz ama ileriki dönemlerde değerler çatışmaya başladığında birbirinizi sıkabilir hatta kızdırabilirsiniz.

Esnek kafa yapısına karşılık görüşleri çok sabit bir insanın uyum sağlaması da oldukça zordur. Sürekli tartışma yaşanacaktır.

Çok duygusal ve çok mantıklı insanların beraberliği de aynı şekilde uzun vadede zorlayıcı olabilir. İnsanlar ihtiyaçlarının ve isteklerinin anlaşılmadığını hissedebilirler.

Zıt özelliklere çok fazla örnek verilebilir; ilişkilerde başta heyecan yaratsa da bilhassa uç noktadaki farklılıklar ilişkinizin geleceğini olumsuz biçimde etkileyebilir.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git