Yaz aylarında artan sıcaklar ile birlikte ağır yemekler tüketmek yerine, öğünleri hafif bir şekilde geçirmek isteriz. Özellikle kahvaltılıklar oldukça hafiftir ve neredeyse her öğün tüketilebilir. Bunun yanında hazırlayacağız yaz salataları ile hem midenizde ağırlık oluşturmayacak şekilde doyabilir hem de formunuzu koruyabilirsiniz. Çeşitli sebzelerden yaz salatası yapabilirsiniz ya da bu yazımızda mevsim meyvelerinin kullanıldığı yaz salatası tarifine ulaşabilirsiniz.

Vitamin Dolu Öğünler

Meyve ve sebzeler doyurucu ve az kalorili olmalarının yanında, vitamin ve mineral içeriği de oldukça yüksek besinlerdir. Bu nedenle sık sık tüketilmesi gerekmektedir.

  • Yaz salataları arasında en çok tercih edileni ton balıklı salatadır. Ton balığının omega-3 içeriği oldukça yüksektir. 1 adet havucu küçük küpler halinde doğrayın. Üzerine kabuklarını soyduğunuz salatalığı ve domatesi küp küp doğrayarak ilave ediniz. Sebzelerinizin üstüne ton balığını küçük parçalar haline getirerek ekleyiniz. Maydanoz, tuz ve yağ eklemesi ile salatanız hazır hale gelecektir.
  • Yazın sebze salataları dışında meyve salataları da oldukça tercih edilmektedir. 1 avuç çileği küçük parçalar haline getiriniz. 1 dilim ananası da küp küp doğrayıp çilekler ile karıştınız. Üzerine kabuğunu soyduğunuz kiviyi de küçük parçalar haline getirip ilave ettiğinizde oldukça sağlıklı bir salata tabağı elde etmiş olacaksınız. Yanında yiyeceğiniz 1 top sade dondurma ile hem ferahlayacak hem de tatlı isteğinizi bastıracaksınız. Ayrıca bu sağlıklı tercihler ile kilo verme sürecinde olumlu sonuçlar almanız mümkün!

editor

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler