sonbahar kış makyajları, Sonbahar aylarının ortasındayız ve artık makyaj trendimizi baştan sona değiştirmenin vakti geldi. Bu dönem içerisinde üç farklı makyaj seçeneğiniz vardır; uç modelleri saymazsak. Geçen gün bir yazımızda ıslak makyajı sizlere aktarmıştık, şimdi ise 3 farklı makyaj türünü daha açıklayacağız detaylı bir şekilde. Sonbahar makyajları ve kış makyajları olarak ikiye ayırabiliriz, ancak içinde bulunduğumuz bu dönemde ikisini birlikte kullanabilirsiniz; beyaz temalı giyinmediğiniz takdirde.

Doğal Makyaj

Kışın bile dünyayı tozpembe görmek isteyen kadınların tercihi doğal makyaj. Bu romantik akımda morlar ve pembeler öne çıkıyor. Bu tip makyajda dramatik pembe gölgeler unutulmamalı. Gölge fırçasıyla açık pembe veya mor tonlarını karıştırarak cilde uygun özel bir ton ile çarpıcı bakışlar kolaylıkla yakalanabilir. Aynı gölgeleme işlemini alt kirpik boyunca uygulamayı da unutmayın.. Bakışlarda yakalanmak istenen etki rimelle desteklenebilir.

Kalıcı Makyaj

Klasik tarzdan vazgeçmeyenler bu kış da kendini güzelleştirmeye devam edecek. Kalıcı makyaj stilinde cildin duruşu çok önemli… Bu yüzden öncelikle cilt iyice nemlendirilmeli. Cilde masaj yaparak kan dolaşımı ve nem ile aydınlanması sağlanmalı. Ardından ten renginize en uygun ve fırça yardımıyla kapatıcı uygulanmalı. Kullandığınız ürünlerin zamanla uçan veya yüzünüzde biriken ürünler olmamasına özen gösterin. Fondötenin ardından güneşin simgesi olan sarı tonları, göz kapağı üzerine yedirerek uygulanabilir. Gölge yapmaktansa, Turkuaz, yeşil, mavi, altın gibi tonlarla kaşa kadar olan alanı kaplayabilirsiniz. Eyeliner gözün bittiği yerde uygun biçimde bitirilmelidir. Alt kirpiklerde, göz kapağında kullandığınız tonları kullanabilirsiniz. Bu çizgi kullanılan tonlardan biri seçilerek desteklenmeli, göz makyajı rimel sürülerek tamamlanmalıdır. Çok yoğun olmayan hafif tonlarda bir allık da kullanabilirsiniz.

Çarpıcı Makyaj

Çarpıcı ve gösterişli makyaj bu yıl sadeliğin cazibesi ile birleşiyor. Makyaja başlarken önce gözlere bir astarla kapatıcı uygulanmalı. Üstüne ten rengine uygun tonlarda bir far sürüp ardından rimel ile kirpiklerinizi belirginleştirebilirsiniz. Dudaklarınızı ön plana çıkarmak için de dudak kenarları kırmızı kalemle çizip içini dramatik bir kırmızı rujla doldurun.. Bu kış dudaklarda neredeyse siyahi kırmızılar, koyu şarap ve bordo renkleri moda. Hafif bir allıkla makyajınızı tamamlayabilirsiniz.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir