kışın seksi görünmenin yolları, Kış ayları boyunca havaların soğuk olması bizlerin kalın giyinmesi için ortaya neden çıkarıyor. Aslına bakılırsa geride bıraktığımız birkaç sene boyunca karşılaştığımız kışlar pek de etkili değildi, ılıman bir hava seyretmişti mevsim boyunca. Ancak 2014-2015 kışının çok sert geçtiğini hepimiz biliyoruz. En kalın montları giyip üstüne kat kat kazaklar giyiyoruz; bu halle seksi görünmemiz de biraz zor, ancak imkansız değil! Önemli olan ilk şey cildinizi soğuklara karşı iyi savunmak ve zinde tutmak; ofise ya da bir mekana girdiğinizde nasılsa paltonuzu üstünüzden çıkaracaksınız ve güzelliğiniz de belirecek. Biz de bu yazımızda sizlere kışın bile seksi görünmenin yollarını büyük bir liste halinde sunduk.

1- Kuru ciltle savaşmak için ilk adım; nem seviyesini korumak, işe, gliserin içeren krem dokulu bir vücut şampuanı kullanmakla başlamaya ne dersiniz? Gliserin; tenin ihtiyacı olan nemi hapsetmeye yönelik bir kimyasaldır. Nemli cildin üzerinde oluşturduğu koruyucu bariyer sayesinde kuruluk probleminden kurtulabilirsiniz. Unutmayın ki kalıp sabunlar, nemini kaybetmiş cildinizi iyice tahriş edebilecek olan sodyum lauril sülfat isimli temizleyici bir madde içerir.

2- Vücudunuza sık sık peeling uygulamayı ihmal etmeyin. Peeling yapmak, cildi kurutuyor gibi gelse de ölü derilerden kurtulmanızı sağlar. Böylelikle bu işlemin ardından uyguladığınız her ürün derinlemesine etki eder. En iyi peeling uygulama şekli ise su kullanmadan, hafifçe ovuşturarak yapılandır. Doğru hareketleri uygulayarak, ürünün içindeki minik partiküllerin cildinize sürtünerek, pul pul olan kuru deriyi atmasını sağlayabilirsiniz.

3-
Yemek yaparken kullandığınız margarinden bile yoğun olan kremler cildinizi yumuşatmaya yetmiyorsa, daha iyi bir ürüne ihtiyacınız var demektir. Formülünde seramid bulunan vücut nemlendiricilerini tercih etmelisiniz. Seramidler; nemi hapsetmeyi hedefleyen, cildin koruyucu tabakasını oluşturan lipidlerdir. Böyle bir nemlendiriciyi vücudunuza günde bir kez uygulamanız yeterli olacaktır, üstelik cildinizde aşırı bir yağlanma da hissetmeyeceksiniz.

VÜCUDUNUZU DOĞRU ŞEKİLDE OVUN

Herhangi bir tahrişi önlemek için vücudunuzun her bölgesine farklı bir hareket uygulamayı deneyin. Ayaklar, kollar ve bacaklar gibi sert ve pürüzlü bölgelere ön-arka hareketini uygulayabilirsiniz. Kalça, karın, göğüs ve yüz gibi yumuşak, hassas noktalar içinse dairesel hareketler daha uygun olacaktır.

DÖKÜLÜYOR MUSUNUZ?

Eğer yüzünüz kuruyor ve cildiniz pul pul dökülüyorsa nemlendiriciniz yeterli gelmiyor olabilir. Bunu engellemek için bir parça yüz havlusunu buz gibi soğuk sütün içerisine batırıp çıkartın. Bu havluyu 10 dakika boyunca yüzünüzün üzerinde tutun. Soğuk sütün içerisindeki doğal lipidler cildi nemlendirirken, içerisindeki laktik asit kızarıklığı gidererek lekeleri hafifletecektir.

IŞILTINIZI GERİ KAZANIN

Evinizdeki kozmetik dolabınızda muhtemelen yazdan kalan ürünler duruyordur. Onlardan kışın da faydalanabilmenin ipuçlarını veriyoruz.

Otobronzan:
Birer gün arayla uygulayın. Böylelikle doğal ve yumuşak bir ışıltı elde edebilirsiniz.

Bronzlaştırıcı pudra:
Tüm yüzünüze sürmeyin. Alın, burun, elmacık kemikleri ye çene gibi, güneşin yüzünüze vurduğunda bronzlaştıracağı noktalara uygulayın.

Şeftali renkli allık:
Bacaklarınızın ön kısmına ve dekoltenize hafifçe uygulayın. Böylece solgun teninize daha sağlıklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler